Anslag · inntektsår 2025
Hove West Tech AS
Org.nr. 964779015 · AS · Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet · Stavanger
Aksjene i Hove West Tech AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 53 477 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Hove West Tech AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 31 047 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Hove West Tech AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 31 047 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 43 842 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hove West Tech AS?
Hove West Tech AS eies til slutt av Personlig eier A (37,9 % gjennom Hove West AS → Lyshove Holding AS), Personlig eier B (24 % gjennom Hove West AS → Runestad Investering AS → Runestad Holding AS), Personlig eier C (13,4 % gjennom Hove West AS), Personlig eier D (13,4 % gjennom Hove West AS → Leirvik Invest AS) og Personlig eier E (3,2 % gjennom Hove West AS → VTC AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hove West Tech AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hove West AS → Lyshove Holding AS | 37,9 % | 20 269 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hove West AS → Runestad Investering AS → Runestad Holding AS | 24 % | 12 861 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hove West AS | 13,4 % | 7 151 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hove West AS → Leirvik Invest AS | 13,4 % | 7 151 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hove West AS → VTC AS | 3,2 % | 1 688 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hove West AS | 1,5 % | 826 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hove West AS | 1,4 % | 727 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hove West AS | 1,1 % | 576 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hove West AS | 1 % | 551 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Hove West AS | 1 % | 551 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Hove West AS | 0,9 % | 466 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Hove West AS | 0,6 % | 321 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Hove West AS | 0,3 % | 141 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Hove West AS | 0,3 % | 141 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Hove West AS | 0,1 % | 56 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 66 846 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 53 477 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HOVE WEST AS gikk fra 15,3 % til 0 % av aksjene i DESIGNPRODUKSJON AS i 2025.
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i HORNELANDSVEGEN 200 AS i 2025.
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 22 % til 0 % av aksjene i TVEITA GARDSINVEST AS i 2025.
- RUNESTAD INVESTERING AS delte anslagsvis ut 13,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (70,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (71,3 mill. kr).
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAVANGER INSTALLASJON AS i 2024.
- Finansinntektene i RUNESTAD HOLDING AS steg fra 713 384 kr i 2022 til 5,6 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.