Anslag · inntektsår 2025
Mosenteret AS
Org.nr. 964566348 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Rana
Aksjene i Mosenteret AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 10 881 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Mosenteret AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 11,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,59 % av den samme verdien, så avkastningen er 19,6 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Mosenteret AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 591 322 kr. Bankinnskuddene falt med 1,6 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,7 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 45 756 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 49 521 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mosenteret AS?
Mosenteret AS eies til slutt av Personlig eier A (42,4 % gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS), Personlig eier B (20,8 % gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS), Personlig eier C (4,1 % gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS), Personlig eier D (3,7 % gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS) og Personlig eier E (3,6 % gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mosenteret AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 42,4 % | 2,8 mill. kr | 10 881 kr |
| Personlig eier B gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 20,8 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 4,1 % | 273 381 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 3,7 % | 248 899 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 3,6 % | 244 818 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 3,1 % | 208 096 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 3 % | 204 015 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 2,1 % | 142 811 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 1,8 % | 122 409 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 1,8 % | 122 409 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 1,8 % | 122 409 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 1,8 % | 122 409 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 1,8 % | 118 329 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 1,6 % | 106 088 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom I K Lykke Eiendom AS → i K Lykke Eiendom Holding AS | 1,5 % | 97 927 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 10 881 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 49 521 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i I K LYKKE EIENDOM AS økte med 21,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- I K LYKKE EIENDOM HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ELGESETERGATE 16 EIENDOM AS i 2024.
- I K LYKKE EIENDOM HOLDING AS gikk fra 1,7 % til 0 % av aksjene i I K LYKKE EIENDOM HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.