Anslag · inntektsår 2025
BR. Stenskjær AS
Org.nr. 963597185 · AS · Oppsamling og behandling av avløpsvann · Nord-Odal
Aksjene i BR. Stenskjær AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 72 560 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 11,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener BR. Stenskjær AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 64,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,68 % av den samme verdien, så avkastningen er 95,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i BR. Stenskjær AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 5,4 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 13,6 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 200 599 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med BR. Stenskjær AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 5,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 246 271 kr og den langsiktige gjelden økte med 6,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 6,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 44 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (154 665 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 16,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 145 614 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 96 140 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier BR. Stenskjær AS?
BR. Stenskjær AS eies til slutt av Personlig eier A (47,4 % gjennom Va 365 Holding AS → Oq Holding AS → Qvale AS), Personlig eier B (47,4 % gjennom Va 365 Holding AS → Oq Holding AS → Oq Invest 2 AS og Va 365 Holding AS → Oq Holding AS → Oq Invest AS), Personlig eier C (4,9 % gjennom Va 365 Holding AS → Bas-Invest AS) og Personlig eier D (0,3 % gjennom Va 365 Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av BR. Stenskjær AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Va 365 Holding AS → Oq Holding AS → Qvale AS | 47,4 % | 5,4 mill. kr | 36 280 kr |
| Personlig eier B gjennom Va 365 Holding AS → Oq Holding AS → Oq Invest 2 AS; Va 365 Holding AS → Oq Holding AS → Oq Invest AS | 47,4 % | 5,4 mill. kr | 36 280 kr |
| Personlig eier C gjennom Va 365 Holding AS → Bas-Invest AS | 4,9 % | 560 602 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Va 365 Holding AS | 0,3 % | 37 373 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 14,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 11,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 72 560 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 96 140 kr
Hendelser i eierkjeden
- BR. STENSKJÆR AS delte anslagsvis ut 8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (14,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,5 mill. kr).
- VA 365 HOLDING AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (96,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (25,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (112 mill. kr).
- VA 365 HOLDING AS gikk fra 95,1 % til 90,1 % av aksjene i WASTEWATER AS i 2025.
- OQ HOLDING AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,7 mill. kr).
- QVALE AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (24,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (27,4 mill. kr).
- BR. STENSKJÆR AS delte anslagsvis ut 5,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr).
- VA 365 HOLDING AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (79,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (26,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (96,2 mill. kr).
- OQ HOLDING AS delte anslagsvis ut 9,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,7 mill. kr).
- QVALE AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (24,8 mill. kr).
- OQ INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,6 mill. kr).
- OQ INVEST AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,6 mill. kr).
- BAS-INVEST AS delte anslagsvis ut 700 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (438 374 kr) pluss årsresultatet 2024 (412 866 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (151 240 kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.