Anslag · inntektsår 2025
Thorendahl AS
Org.nr. 963265433 · AS · Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted · Oslo
Aksjene i Thorendahl AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 281 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 15,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Thorendahl AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 62,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, så avkastningen er 88,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Thorendahl AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 15,6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 176 439 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5,9 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Thorendahl AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 16,6 mill. kr. Den langsiktige gjelden økte med 1,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 591 909 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 2,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (227 540 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 18,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 165 439 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 141 439 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Thorendahl AS?
Thorendahl AS eies til slutt av Personlig eier A (11,2 % gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA → Ømf Holding AS), OBOS BBL (11 % gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA → OBOS Aksjeinvesteringer AS), Personlig eier B (6,8 % gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Vålerveien 229 AS og Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS), Personlig eier C (6,2 % gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Kirkestuen Invest AS) og Personlig eier D (6,2 % gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Mabe Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Thorendahl AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA → Ømf Holding AS | 11,2 % | 1,8 mill. kr | 281 kr |
| OBOS BBL gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA → OBOS Aksjeinvesteringer AS | 11 % | 1,7 mill. kr | – |
| Personlig eier B gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Vålerveien 229 AS; Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS | 6,8 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Kirkestuen Invest AS | 6,2 % | 986 950 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Mabe Invest AS | 6,2 % | 986 950 kr | 0 kr |
| Folketrygdfondet gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA | 5,9 % | 941 603 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Thorendahl Holding AS → Dagfinn Haugerud AS | 5,1 % | 815 583 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA → Constructio AS; Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA → Constructio AS → Flygind Invest AS | 4,3 % | 690 437 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA → Constructio AS; Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA → Constructio AS → Grey Swan AS | 4,3 % | 690 437 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Ingvar Røang AS | 3,6 % | 573 051 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA → Constructio AS; Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA → Flygind AS | 1,6 % | 254 405 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA → LJM AS | 1,6 % | 251 418 kr | 0 kr |
| Skandinaviska Enskilda Banken AB gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA | 1,6 % | 250 723 kr | – |
| Verdipapirfondet Holberg Norge gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA | 0,9 % | 143 368 kr | – |
| Verdipapirfondet Sparebank 1 Norge Verdi gjennom Thorendahl Holding AS → Afgn Invest 1 AS → Af Håndverk AS → Af Gruppen Holding AS → Af Gruppen ASA | 0,7 % | 107 524 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 19,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 15,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 141 439 kr
Hendelser i eierkjeden
- THORENDAHL AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i AF HÅNDVERK AS økte med 103,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AF GRUPPEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 668,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−262,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (227,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−704,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i AF GRUPPEN HOLDING AS økte med 401,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i AF GRUPPEN HOLDING AS steg fra 156,3 mill. kr i 2024 til 846,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AF GRUPPEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 75,8 % av aksjene i EIQON BETONG HOLDING AS i 2025.
- AF GRUPPEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i EIQON AS i 2025.
- AF GRUPPEN ASA delte anslagsvis ut 1,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (853 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (832 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i AF GRUPPEN ASA økte med 105 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ØMF HOLDING AS gikk fra 20 % til 17,8 % av aksjene i SCANMUDRING HOLDING AS i 2025.
- AFGN INVEST 1 AS delte anslagsvis ut 18,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (146,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (41,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (170,6 mill. kr).
- AFGN INVEST 1 AS gikk fra 100 % til 70 % av aksjene i STORO BLIKK HOLDING AS i 2024.
- AFGN INVEST 1 AS gikk fra 84,5 % til 74,5 % av aksjene i OSLO PROSJEKTBYGG AS i 2024.
- AFGN INVEST 1 AS gikk fra 70 % til 0 % av aksjene i STORO BLIKKENSLAGERVERKSTED HOLDING AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i AF HÅNDVERK AS falt med 151 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i AF GRUPPEN ASA falt med 474 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
- Eier: OBOS BBL
- Eier: Folketrygdfondet
- Eier: Skandinaviska Enskilda Banken AB
- Eier: Verdipapirfondet Holberg Norge
- Eier: Verdipapirfondet Sparebank 1 Norge Verdi
- Eierandel i: Fagbetong AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.