Anslag · inntektsår 2025
Radio Vest Telemark AS
Org.nr. 962262686 · AS · Radiokringkasting og distribuering av musikk og andre lydmedier · Vinje
Aksjene i Radio Vest Telemark AS gir de 26 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 555 890 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Radio Vest Telemark AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 19 255 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 7 286 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Radio Vest Telemark AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 19 255 kr. Bankinnskuddene økte med 433 429 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 656 812 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Radio Vest Telemark AS?
Radio Vest Telemark AS eies til slutt av Vinje Kommune (20,7 %), Personlig eier A (17 %), Personlig eier B (16,5 %), Personlig eier C (5 %) og Rauland Kraftforsyningslag SA (4,5 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Radio Vest Telemark AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Vinje Kommune | 20,7 % | 115 184 kr | – |
| Personlig eier A | 17 % | 94 651 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 16,5 % | 91 647 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 5 % | 28 045 kr | 0 kr |
| Rauland Kraftforsyningslag SA | 4,5 % | 25 040 kr | – |
| Personlig eier D | 1,8 % | 10 016 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Rauland Skisenter AS → Vierli Eigedom AS; direkte | 1,1 % | 6 010 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 0,9 % | 5 008 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 0,9 % | 5 008 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 0,9 % | 5 008 kr | 0 kr |
| Idrettslaget Dyre Vaa | 0,9 % | 5 008 kr | – |
| Personlig eier I | 0,9 % | 5 008 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,9 % | 5 008 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Stenberg Forvaltning AS → Stenberg Holding AS → Bjørn Stenberg AS | 0,7 % | 3 756 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Stenberg Forvaltning AS → Stenberg Holding AS → Paal Stenberg AS | 0,7 % | 3 756 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 694 862 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 555 890 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- STENBERG HOLDING AS delte anslagsvis ut 24,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (115,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (17,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (108,2 mill. kr).
- COLOR LINE AS delte anslagsvis ut 205 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (548,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (52,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (395,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i COLOR GROUP AS falt med 169,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ONS INVEST II AS delte anslagsvis ut 199,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (199 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STENBERG FORVALTNING AS økte med 569 525 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- COLOR LINE AS delte anslagsvis ut 208,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (524,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (232,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (548,4 mill. kr).
- COLOR LINE AS gikk fra 38,6 % til 0 % av aksjene i ONS SHIP FINANCE AS i 2024.
- COLOR GROUP AS delte anslagsvis ut 150 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (308,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (179,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (338,2 mill. kr).
- ONS INVEST II AS delte anslagsvis ut 149,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (147,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12 mill. kr).
- Finansinntektene i ONS INVEST II AS steg fra 37,2 mill. kr i 2023 til 185,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- O.N. SUNDE A/S delte anslagsvis ut 444,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,6 mrd. kr).
- Finansinntektene i O.N. SUNDE A/S steg fra 444,4 mill. kr i 2023 til 1,4 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- O.N. SUNDE A/S gikk fra 61,4 % til 0 % av aksjene i ONS SHIP FINANCE AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Vinje Kommune
- Eier: Rauland Kraftforsyningslag SA
- Eier: Idrettslaget Dyre Vaa
- Eierandel i: Radio Rjukan AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.