Anslag · inntektsår 2025
Scandinavian Fittings And Flanges AS
Org.nr. 961816793 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Sandnes
Aksjene i Scandinavian Fittings And Flanges AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 677 502 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 138,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Scandinavian Fittings And Flanges AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 59,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,86 % av den samme verdien, så avkastningen er 69,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Scandinavian Fittings And Flanges AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 5,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 210 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 3,1 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2,1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Scandinavian Fittings And Flanges AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 5,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 4,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 105 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 43,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (2,4 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 155,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,7 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,5 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Scandinavian Fittings And Flanges AS?
Scandinavian Fittings And Flanges AS eies til slutt av Fial International Holding SA (46 % gjennom Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS), Boye Christiansen (20,7 % gjennom Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS → Job Holding AS → GSG Invest AS), Julie Trettenes (20,7 % gjennom Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS → Job Holding AS → Ylva Invest AS), Personlig eier A (4,6 % gjennom Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS → Job Holding AS → Not Holding AS) og Personlig eier B (4 % gjennom Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS → Aar-Invest AS), og 1 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Scandinavian Fittings And Flanges AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Fial International Holding SA gjennom Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 46 % | 63,8 mill. kr | – |
| Boye Christiansen gjennom Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS → Job Holding AS → GSG Invest AS | 20,7 % | 28,7 mill. kr | 277 716 kr |
| Julie Trettenes gjennom Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS → Job Holding AS → Ylva Invest AS | 20,7 % | 28,7 mill. kr | 277 716 kr |
| Personlig eier A gjennom Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS → Job Holding AS → Not Holding AS | 4,6 % | 6,4 mill. kr | 46 242 kr |
| Personlig eier B gjennom Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS → Aar-Invest AS | 4 % | 5,6 mill. kr | 37 914 kr |
| Personlig eier C gjennom Scandinavian Fittings & Flanges Holding AS → Bra Invest AS | 4 % | 5,6 mill. kr | 37 914 kr |
- Verdigrunnlag
- 173,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 138,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 677 502 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,5 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- SCANDINAVIAN FITTINGS & FLANGES HOLDING AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (30,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,3 mill. kr).
- JOB HOLDING AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (21,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (113,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (125,3 mill. kr).
- JOB HOLDING AS gikk fra 100 % til 65 % av aksjene i VENDOR INFORMATION AND TRADE CENTRE AS i 2025.
- SCANDINAVIAN FITTINGS AND FLANGES AS delte anslagsvis ut 210 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (184,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (194,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (168,8 mill. kr).
- SCANDINAVIAN FITTINGS AND FLANGES AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VENDOR INFORMATION AND TRADE CENTRE AS i 2024.
- SCANDINAVIAN FITTINGS AND FLANGES AS gikk fra 11,7 % til 10 % av aksjene i HELI 1 AS i 2024.
- SCANDINAVIAN FITTINGS & FLANGES HOLDING AS delte anslagsvis ut 250 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (36,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (222,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr).
- Finansinntektene i SCANDINAVIAN FITTINGS & FLANGES HOLDING AS steg fra 63,7 mill. kr i 2023 til 223,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JOB HOLDING AS delte anslagsvis ut 95 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (91,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (25,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (21,7 mill. kr).
- GSG INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,5 mill. kr).
- Finansinntektene i GSG INVEST AS steg fra 2,2 mill. kr i 2023 til 10,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i YLVA INVEST AS steg fra 69 253 kr i 2023 til 7,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i YLVA INVEST AS økte med 5,3 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 2,9 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
I eierkjeden
- Eierandel i: Heli 1 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.