Anslag · inntektsår 2025
Noren Maler og Byggtapetserforretning AS
Org.nr. 961251818 · AS · Maler- og glassarbeid · Fredrikstad
Aksjene i Noren Maler og Byggtapetserforretning AS gir de 79 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Noren Maler og Byggtapetserforretning AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −67,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,25 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Noren Maler og Byggtapetserforretning AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −332 121 kr, mest med nye penger fra eierne (4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 16 685 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Noren Maler og Byggtapetserforretning AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 332 121 kr. Bankinnskuddene falt med 1,2 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 919 620 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 13 081 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 3 897 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 8 131 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Noren Maler og Byggtapetserforretning AS?
Noren Maler og Byggtapetserforretning AS eies til slutt av FSN Capital GP V Limited (52,9 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Wall Topco AS), Valmora Equity GMBH (1,2 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS), CHRV Holding Aps (0,9 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS), Personlig eier A (0,8 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Schwenke Holding AS) og Personlig eier B (0,6 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Lars Lindvik AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Noren Maler og Byggtapetserforretning AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| FSN Capital GP V Limited gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Wall Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,9 % | 1,4 mill. kr | – |
| Valmora Equity GMBH gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,2 % | 30 297 kr | – |
| CHRV Holding Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 22 677 kr | – |
| Personlig eier A gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Schwenke Holding AS | 0,8 % | 19 401 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Lars Lindvik AS | 0,6 % | 14 904 kr | 0 kr |
| Junijo Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,6 % | 14 449 kr | – |
| Thue Bo Ii Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 14 000 kr | – |
| Tom Olsen Holding Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 13 798 kr | – |
| Personlig eier C gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Buer Invest AS | 0,5 % | 13 796 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Buer Invest AS | 0,5 % | 13 796 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → T. Tørdal Invest AS | 0,5 % | 13 398 kr | 0 kr |
| Peder Axelsen Holdings Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 12 466 kr | – |
| Torben Busk Sørensen Holding Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 11 873 kr | – |
| Personlig eier F gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Murvika Invest AS | 0,5 % | 11 757 kr | 0 kr |
| Hofsted Eiendomme Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,4 % | 10 428 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 3,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 8 131 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i NOREN MALER OG BYGGTAPETSERFORRETNING AS økte med 1,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS delte anslagsvis ut 57,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (236,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (118 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (296,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HÅNDVERKSGRUPPEN GROUP AS økte med 264,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FLOOR BIDCO AS økte med 281,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i WALL TOPCO AS økte med 235 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BUER INVEST AS gikk fra 6,1 % til 0 % av aksjene i CLUB UNITED AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i GRASPIFY AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i MEDICAL DEVICE IMPORT AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i VISUADO AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i ECHESS AS i 2025.
- SCHWENKE HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (184 632 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i NOREN MALER OG BYGGTAPETSERFORRETNING AS økte med 2,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS delte anslagsvis ut 134,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (220,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (150,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (236,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HÅNDVERKSGRUPPEN GROUP AS økte med 116,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FLOOR BIDCO AS økte med 120,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FLOOR BIDCO AS steg fra 24 542 kr i 2023 til 14 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i WALL TOPCO AS steg fra 404 000 kr i 2023 til 15,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BUER INVEST AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i ATLAS GARANTI AS i 2024.
- SCHWENKE HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−383 746 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.