Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Fvi AS

Org.nr. 960292421 · AS · Engroshandel med motorvogner · Oslo

Aksjene i Fvi AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 56 795 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 22,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Fvi AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −25,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,75 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hvordan har det gått med Fvi AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 39,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 474 794 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 13 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 16,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 146 159 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 212 538 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Fvi AS?

Fvi AS eies til slutt av Annicken Thrane-Steen (14,3 % gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS), Edna Cecilie Thrane-Steen (14,3 % gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS), Kari Mølsæther Thrane-Steen (14 % gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Bello Invest AS), Cecilia Thrane-Steen (9,5 % gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS) og Nicolas Thrane-Steen (9,5 % gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fvi AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Annicken Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS. Eier også aksjer i Enig TS AS (0,01 %)14,3 %3,3 mill. kr15 085 kr
Edna Cecilie Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS. Eier også aksjer i Thrane-Steen Forvaltning Holding AS (0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %)14,3 %3,3 mill. kr15 085 kr
Kari Mølsæther Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Bello Invest AS. Eier også aksjer i Haga Golf AS (0,06 %)14 %3,2 mill. kr14 325 kr
Cecilia Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS9,5 %2,2 mill. kr4 100 kr
Nicolas Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %)9,5 %2,2 mill. kr4 100 kr
Olivia Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS9,5 %2,2 mill. kr4 100 kr
Hedvig Thrane-Steen Røkke gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS4,8 %1,1 mill. kr0 kr
Henrikke Thrane-Steen Røkke gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS4,8 %1,1 mill. kr0 kr
Nicoline Thrane-Steen Røkke gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS4,8 %1,1 mill. kr0 kr
August Thrane-Steen Medhus gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS → Thrane-Steen Forvaltning Holding AS. Eier også aksjer i Xplora Technologies AS (0,02 %), Nordic Mining ASA (under 0,01 %), Circio Holding ASA (under 0,01 %)4,8 %1,1 mill. kr0 kr
Leopold Thrane-Steen Medhus gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS → Thrane-Steen Forvaltning Holding AS. Eier også aksjer i Xplora Technologies AS (under 0,01 %)4,8 %1,1 mill. kr0 kr
Jan Gustav Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS. Eier også aksjer i Celon Invest AS (100 %), Nykode Therapeutics ASA (0,01 %), Idex Biometrics ASA (under 0,01 %)0,1 %26 145 kr0 kr
Verdigrunnlag
28,5 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
22,8 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
212 538 kr

Hendelser i eierkjeden

  • THRANE-STEEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 18 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (222,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (225,2 mill. kr).
  • THRANE-STEEN AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (64,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (75,9 mill. kr).
  • THRANE-STEEN FORVALTNING AS delte anslagsvis ut 24,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (196,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (52,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (224,4 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i FVI AS falt med 31,6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • MOTOR GRUPPEN IMPORT AS delte anslagsvis ut 49,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (189,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−63,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (76,4 mill. kr).
  • THRANE-STEEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 21,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (228,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (222,9 mill. kr).
  • THRANE-STEEN AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (65,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (64,5 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.