Anslag · inntektsår 2025
Nødlysteknikk AS
Org.nr. 960185811 · AS · Produksjon av annet elektrisk utstyr · Arendal
Aksjene i Nødlysteknikk AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Nødlysteknikk AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 5,7 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (3,9 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Nødlysteknikk AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 5,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 665 846 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 2,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 43 655 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nødlysteknikk AS?
Nødlysteknikk AS eies til slutt av Personlig eier A (26,9 % gjennom Sverre Valvik AS), Personlig eier B (25,4 %), Personlig eier C (19,8 %), Personlig eier D (10,9 % gjennom Tharend Group AS og direkte) og Personlig eier E (5,7 %), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nødlysteknikk AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sverre Valvik AS | 26,9 % | 299 322 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 25,4 % | 282 377 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 19,8 % | 220 090 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tharend Group AS; direkte | 10,9 % | 120 910 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 5,7 % | 63 800 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Lundberg Holding AS | 4,1 % | 45 398 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1,9 % | 21 186 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,4 % | 15 133 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,4 % | 15 133 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,4 % | 15 133 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Kaar AS | 1,3 % | 14 527 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i NØDLYSTEKNIKK AS økte med 3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NØDLYSTEKNIKK AS økte fra 2 868 500 til 3 857 491 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- SVERRE VALVIK AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (49,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (66,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (96 mill. kr).
- Finansinntektene i SVERRE VALVIK AS steg fra 17 mill. kr i 2024 til 66,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i NØDLYSTEKNIKK AS økte med 920 500 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NØDLYSTEKNIKK AS økte fra 1 948 000 til 2 868 500 i 2024, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- LEIF IVAN DALE gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i NØDLYSTEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i SVERRE VALVIK AS steg fra 1,7 mill. kr i 2023 til 17 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.