Anslag · inntektsår 2025
S M S AS
Org.nr. 959531692 · AS · Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr · Oslo
Aksjene i S M S AS gir de 25 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener S M S AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −5,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,44 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i S M S AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 508 403 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 41 676 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med S M S AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 508 403 kr. Bankinnskuddene falt med 24 867 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 34 651 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 14 070 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 21 539 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier S M S AS?
S M S AS eies til slutt av Personlig eier A (27,6 % gjennom Plorea Holding AS → Salberg Holding AS og Plorea Holding AS → Easy Drift AS → Salberg Holding AS), Personlig eier B (26,6 % gjennom Plorea Holding AS → Ibax AS), Personlig eier C (9 % gjennom Plorea Holding AS → Baxi AS), Personlig eier D (5,4 % gjennom Plorea Holding AS → Peter Wiren AS og Plorea Holding AS) og Personlig eier E (5,3 % gjennom Plorea Holding AS → Executive Management Consulting AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av S M S AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Plorea Holding AS → Salberg Holding AS; Plorea Holding AS → Easy Drift AS → Salberg Holding AS | 27,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Plorea Holding AS → Ibax AS | 26,6 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Plorea Holding AS → Baxi AS | 9 % | 350 670 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Plorea Holding AS → Peter Wiren AS; Plorea Holding AS | 5,4 % | 210 440 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Plorea Holding AS → Executive Management Consulting AS | 5,3 % | 208 704 kr | 0 kr |
| Pamfas AB gjennom Plorea Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,9 % | 192 888 kr | – |
| Personlig eier F gjennom Plorea Holding AS → Alba Marie Holding AS | 4,5 % | 174 660 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Plorea Holding AS → Alba Marie Holding AS | 4,5 % | 174 660 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Plorea Holding AS | 3,9 % | 151 224 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Plorea Holding AS → Lorvik Holding AS | 1 % | 39 735 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Plorea Holding AS | 1 % | 38 192 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Plorea Holding AS → Hunshammer AS | 0,9 % | 33 948 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Plorea Holding AS → Renedykk AS | 0,9 % | 33 948 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Plorea Holding AS | 0,9 % | 33 370 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Plorea Holding AS | 0,6 % | 22 568 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 21 539 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i PLOREA HOLDING AS økte med 41,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PLOREA HOLDING AS gikk fra 15,9 % til 0 % av aksjene i PLOREA HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i IBAX AS steg fra 1 165 kr i 2024 til 30,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- IBAX AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i AMENDO GROUP AS i 2025.
- Finansinntektene i BAXI AS steg fra 886 658 kr i 2024 til 9,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BAXI AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i AMENDO GROUP AS i 2025.
- Finansinntektene i ALBA MARIE HOLDING AS steg fra 131 667 kr i 2024 til 10,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ALBA MARIE HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i AMENDO GROUP AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i PLOREA HOLDING AS falt med 13 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.