Anslag · inntektsår 2025
Spartacus Trening & Helse AS
Org.nr. 953112329 · AS · Treningssentervirksomhet · Lunner
Aksjene i Spartacus Trening & Helse AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Spartacus Trening & Helse AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 17 717 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 6 704 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Spartacus Trening & Helse AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 65 855 kr. Bankinnskuddene økte med 130 678 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Spartacus Trening & Helse AS?
Spartacus Trening & Helse AS eies til slutt av Personlig eier A (14,8 %), Personlig eier B (11,2 %), Personlig eier C (11,2 %), Personlig eier D (11,2 %) og Personlig eier E (11,2 %), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Spartacus Trening & Helse AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 14,8 % | 195 556 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 11,2 % | 147 397 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 11,2 % | 147 397 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 11,2 % | 147 397 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 11,2 % | 147 397 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 7,4 % | 97 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 7,4 % | 97 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Lynnebakken AS | 7,4 % | 97 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Map Eiendom AS → Map AS | 7,4 % | 97 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 3,6 % | 48 159 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 3,6 % | 48 159 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 3,6 % | 48 159 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- LYNNEBAKKEN AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.