Anslag · inntektsår 2025
Bentzen Holding AS
Org.nr. 951093270 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Ringerike
Aksjene i Bentzen Holding AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Bentzen Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 21 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,06 % av den samme verdien, så avkastningen er 341,8 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Bentzen Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 945 767 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1 465 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 357 878 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Bentzen Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 945 767 kr. Bankinnskuddene falt med 572 564 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 2 357 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 5 505 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1 465 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bentzen Holding AS?
Bentzen Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (81,1 %), Personlig eier B (9,1 %), Personlig eier C (2,2 %), Personlig eier D (2,2 %) og Personlig eier E (1,1 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bentzen Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 81,1 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 9,1 % | 173 704 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 2,2 % | 42 367 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 2,2 % | 42 367 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 1,1 % | 21 183 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 0,4 % | 8 473 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 0,4 % | 8 473 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 0,2 % | 4 237 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 0,2 % | 4 237 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,2 % | 4 237 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,2 % | 4 237 kr | 0 kr |
| Bjørn Torkil Lerberg (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,2 % | 4 237 kr | – |
| Personlig eier L | 0,2 % | 4 237 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,2 % | 4 237 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 0,2 % | 4 237 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1 465 kr
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.