Anslag · inntektsår 2025
Preventor AS
Org.nr. 948716240 · AS · All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · Trondheim
Aksjene i Preventor AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Preventor AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −2,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,15 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Preventor AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 140 961 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 11 126 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Preventor AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 140 961 kr. Bankinnskuddene økte med 260 413 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 6 469 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 3 978 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 4 021 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Preventor AS?
Preventor AS eies til slutt av Personlig eier A (24,8 % gjennom Myrbakken AS), Personlig eier B (24,8 % gjennom Myrbakken AS), Personlig eier C (23,6 % gjennom Myrbakken AS), Personlig eier D (17,6 % gjennom Myrbakken AS) og Personlig eier E (9,2 % gjennom Myrbakken AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Preventor AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Myrbakken AS | 24,8 % | 536 382 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Myrbakken AS | 24,8 % | 536 382 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Myrbakken AS | 23,6 % | 509 614 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Myrbakken AS | 17,6 % | 380 923 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Myrbakken AS | 9,2 % | 198 763 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 4 021 kr
Hendelser i eierkjeden
- MYRBAKKEN AS delte anslagsvis ut 518 660 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MYRBAKKEN AS falt med 846 089 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i MYRBAKKEN AS steg fra 392 370 kr i 2024 til 4,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MYRBAKKEN AS gikk fra 21,1 % til 1,1 % av aksjene i MYRBAKKEN AS i 2025.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.