Anslag · inntektsår 2025
Røros Slakteri AS
Org.nr. 947979248 · AS · Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Røros
Aksjene i Røros Slakteri AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Røros Slakteri AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −21,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,61 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Røros Slakteri AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −865 528 kr, mest med nye penger fra eierne (3,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 117 645 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Røros Slakteri AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 865 528 kr. Bankinnskuddene økte med 75 255 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 93 238 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 50 764 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 57 957 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Røros Slakteri AS?
Røros Slakteri AS eies til slutt av Personlig eier A (14,2 % gjennom Økomat Røros AS og Økomat Røros AS → Sandkjernan Utbygging AS og Sandkjernan Utbygging AS), Personlig eier B (5,7 % gjennom Økomat Røros AS og direkte), Personlig eier C (5,2 % gjennom Økomat Røros AS), Personlig eier D (3,7 % gjennom Økomat Røros AS) og Personlig eier E (3,6 % gjennom Økomat Røros AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Røros Slakteri AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Økomat Røros AS; Økomat Røros AS → Sandkjernan Utbygging AS; Sandkjernan Utbygging AS | 14,2 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Økomat Røros AS; direkte | 5,7 % | 427 332 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Økomat Røros AS | 5,2 % | 395 604 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Økomat Røros AS | 3,7 % | 282 574 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Økomat Røros AS | 3,6 % | 271 271 kr | 0 kr |
| Røros Kommune | 3,2 % | 242 442 kr | – |
| Coop Midt-Norge SA gjennom Økomat Røros AS; direkte | 2,7 % | 204 517 kr | – |
| Personlig eier F gjennom Økomat Røros AS | 2,7 % | 203 454 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Økomat Røros AS | 2,4 % | 180 848 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Økomat Røros AS | 2,1 % | 158 242 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Økomat Røros AS | 2,1 % | 158 242 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Stensaas Reinsdyrslakteri AS; direkte | 1,9 % | 143 544 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Økomat Røros AS | 1,5 % | 113 030 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Økomat Røros AS | 1,5 % | 113 030 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Økomat Røros AS | 1,2 % | 90 424 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,6 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 57 957 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i RØROS SLAKTERI AS økte med 3,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i RØROS SLAKTERI AS økte fra 3 393 til 6 623 i 2025, og 29 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ØKOMAT RØROS AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (21,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (22,2 mill. kr).
- STENSAAS REINSDYRSLAKTERI AS delte anslagsvis ut 6,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (24 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (25,2 mill. kr).
- FEVANG AS gikk fra 15 % til 0 % av aksjene i BERGEN KOMBINASJONSEIENDOM AS i 2025.
- FEVANG AS gikk fra 11,7 % til 0 % av aksjene i FORUS KOMBINASJONSEIENDOM AS i 2025.
- FEVANG AS gikk fra 11 % til 0 % av aksjene i HOVEVEIEN INVEST AS i 2025.
- FEVANG AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i LIER BILEIENDOM AS i 2025.
- PRIMA BRANDS AS delte anslagsvis ut 97,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (96,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (16,1 mill. kr).
- PRIMA BRANDS GROUP AS delte anslagsvis ut 100 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (233,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (126,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (260,5 mill. kr).
- SANDKJERNAN UTBYGGING AS delte anslagsvis ut 925 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (591 119 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,4 mill. kr).
- FEVANG AS gikk fra 35,2 % til 0 % av aksjene i RØYKEN LOGISTIKK INVEST AS i 2024.
- FEVANG AS gikk fra 35 % til 11,7 % av aksjene i FORUS KOMBINASJONSEIENDOM AS i 2024.
- FEVANG AS gikk fra 13 % til 11 % av aksjene i HOVEVEIEN INVEST AS i 2024.
- PRIMA BRANDS AS delte anslagsvis ut 65 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (65,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,3 mill. kr).
- PRIMA BRANDS GROUP AS delte anslagsvis ut 104 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (206,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (131,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (233,6 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Røros Kommune
- Eier: Coop Midt-Norge SA
- Eierandel i: Røroskjøtt AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.