Anslag · inntektsår 2025
Tandem AS
Org.nr. 947857169 · AS · Regnskapsføring og bokføring · Bærum
Aksjene i Tandem AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Tandem AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 255,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,31 % av den samme verdien, så avkastningen er 825,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Tandem AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 38 070 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 22 734 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Tandem AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 38 070 kr. Bankinnskuddene falt med 13,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 9,2 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 513,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (17 899 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 9 303 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 11 126 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tandem AS?
Tandem AS eies til slutt av Olympus Holdings 1 B V (77,5 % gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS og Ecit F&A Holding AS → Ecit F&A Manco AS → Norian Manco AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS og Ecit F&A Holding AS → Ecit F&A Manco AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS), Long Path Partners LP (2,4 % gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS), CGL Holding Aps (1,5 % gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS → CGL Holding Ii AS), Varner Holding AS (0,9 % gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS → Varner Kapital AS → Varner Invest AS) og Y Not Invest Aps (0,9 % gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS og Ecit F&A Holding AS → Ecit F&A Manco AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tandem AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Olympus Holdings 1 B V gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS; Ecit F&A Holding AS → Ecit F&A Manco AS → Norian Manco AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS; Ecit F&A Holding AS → Ecit F&A Manco AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 77,5 % | 2,2 mill. kr | – |
| Long Path Partners LP gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,4 % | 69 421 kr | – |
| CGL Holding Aps gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS → CGL Holding Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,5 % | 43 944 kr | – |
| Varner Holding AS gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS → Varner Kapital AS → Varner Invest AS | 0,9 % | 26 681 kr | – |
| Y Not Invest Aps gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS; Ecit F&A Holding AS → Ecit F&A Manco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 26 501 kr | – |
| Pa Kompetens LÖN Sverige AB gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS; Ecit F&A Holding AS → Ecit F&A Manco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,8 % | 21 974 kr | – |
| Mikkel Walde Holding Aps gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 18 741 kr | – |
| MP Pensjon PK gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS | 0,5 % | 15 044 kr | – |
| Hans On Aps gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS; Ecit F&A Holding AS → Ecit F&A Manco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,4 % | 10 487 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS → Veiby Invest AS; Ecit F&A Holding AS → Ecit F&A Manco AS → Veiby Invest AS | 0,3 % | 9 120 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS → Bras Kapital AS → Bras Holding AS | 0,3 % | 7 212 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS → Anglo Supply AS → Emad Holding AS | 0,2 % | 6 842 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS → Sewell AS | 0,2 % | 5 598 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS → CGL Holding AS | 0,2 % | 5 407 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Ecit F&A Holding AS → Ecit Midco Holding AS → Ecit AS → Ecit Bidco AS → Ecit Midco 2 AS → Ecit Topco AS → Infolink Holding AS | 0,2 % | 5 126 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 11 126 kr
Hendelser i eierkjeden
- TANDEM AS delte anslagsvis ut 10,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ECIT F&A HOLDING AS økte med 127,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ECIT F&A HOLDING AS gikk fra 74,5 % til 0 % av aksjene i NORIAN MANCO AS i 2025.
- ECIT F&A MANCO AS delte anslagsvis ut 24 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−1 357 kr) pluss årsresultatet 2025 (23,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−145 351 kr).
- Innskutt egenkapital i ECIT F&A MANCO AS økte med 133,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ECIT F&A MANCO AS steg fra 3 kr i 2024 til 24 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NORIAN MANCO AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (43 933 kr) pluss årsresultatet 2025 (41,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (37,5 mill. kr).
- Finansinntektene i NORIAN MANCO AS steg fra 5 392 kr i 2024 til 41,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NORIAN MANCO AS gikk fra 11,3 % til 0 % av aksjene i ECIT NORIAN TOPCO AS i 2025.
- TANDEM AS delte anslagsvis ut 8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ECIT F&A HOLDING AS økte med 848,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ECIT F&A HOLDING AS gikk fra 82,8 % til 81,6 % av aksjene i ECPAY AS i 2024.
- ECIT F&A HOLDING AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i TRACONET AS i 2024.
- Finansinntektene i CGL HOLDING II AS steg fra 1,5 mill. kr i 2023 til 322,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CGL HOLDING II AS gikk fra 8 % til 0 % av aksjene i ECIT AS i 2024.
- VARNER KAPITAL AS gikk fra 5,8 % til 4,8 % av aksjene i BOUVET ASA i 2024.
- VARNER KAPITAL AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ECIT AS i 2024.
- VARNER KAPITAL AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i AVA EIENDOM AS i 2024.
- VARNER INVEST AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i PETTERSSONHJØRNET AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Varner Holding AS
- Eier: MP Pensjon PK
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.