Anslag · inntektsår 2025
Kvinnherad Elektro A/S
Org.nr. 947070622 · AS · Elektrisk installasjonsarbeid · Kvinnherad
Aksjene i Kvinnherad Elektro A/S gir de 90 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Kvinnherad Elektro A/S mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 11,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,56 % av den samme verdien, så avkastningen er 20,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Kvinnherad Elektro A/S?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 75 119 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 582 786 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Kvinnherad Elektro A/S?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 9,9 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 13,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 64 422 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 45 395 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 40 045 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kvinnherad Elektro A/S?
Kvinnherad Elektro A/S eies til slutt av Personlig eier A (10,5 % gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Ilg AS), Apollo Asset Limited (5,2 % gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA), Personlig eier B (5,2 % gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → Emini Invest AS og Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Emini Invest AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → Innidimman AS og Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Innidimman AS) og Personlig eier D (4,3 % gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Egge & Øen AS → Mce Holding AS og Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Mce Holding AS og Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → MTB Eiendomsutvikling AS → MTB Capital AS → Mce Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kvinnherad Elektro A/S?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Ilg AS | 10,5 % | 606 381 kr | 0 kr |
| Apollo Asset Limited gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA | 5,2 % | 298 685 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → Emini Invest AS; Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Emini Invest AS | 5,2 % | 297 990 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → Innidimman AS; Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Innidimman AS | 5,2 % | 297 990 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Egge & Øen AS → Mce Holding AS; Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Mce Holding AS; Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → MTB Eiendomsutvikling AS → MTB Capital AS → Mce Holding AS | 4,3 % | 247 834 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → HSR Invest AS; Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → HSR Invest AS | 4,1 % | 238 392 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Egge & Øen AS → Bjø Holding AS; Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → MTB Eiendomsutvikling AS → MTB Capital AS → Bjø Holding AS | 3,7 % | 211 076 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Sandhei Holding AS | 3,5 % | 198 905 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Nordic Corporate Bank ASA → Pastis AS | 3,4 % | 197 775 kr | 0 kr |
| Canica Holding AG gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Nordic Corporate Bank ASA → Canica Invest AS → Canica AS → Tvist 3 AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,3 % | 187 566 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Nordic Corporate Bank ASA → Kistefos AS → AS Holding | 2,8 % | 160 622 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Nordic Corporate Bank ASA → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS | 1,7 % | 100 274 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → Pison AS; Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Pison AS | 1,7 % | 99 330 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA | 1,7 % | 97 191 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Celia Holding AS | 1,5 % | 84 519 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 40 045 kr
Hendelser i eierkjeden
- Bankinnskuddet i KVINNHERAD ELEKTRO A/S økte med 9,9 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 8,5 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- KVINNHERAD ELEKTRO A/S gikk fra 51 % til 0 % av aksjene i VASSNES SOLUTIONS AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i EQVA INDUSTRIAL SOLUTIONS AS falt med 58,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i EQVA ASA økte med 39,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- K E INVEST A/S gikk fra 93,1 % til 0 % av aksjene i KVINNHERAD ELEKTRO A/S i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KNUT JOHANNES HELVIK gikk fra 6,9 % til 0 % av aksjene i KVINNHERAD ELEKTRO A/S i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KVINNHERAD ELEKTRO A/S gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i BARONIVEGEN 4 AS i 2024.
- EQVA ASA delte anslagsvis ut 14 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (80 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−28,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (37,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i EQVA ASA økte med 16,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i HAVILA HOLDING AS steg fra 116,4 mill. kr i 2023 til 3,7 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i ILG AS steg fra 2 mill. kr i 2023 til 17,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Apollo Asset Limited
- Eierandel i: Vassnes Solutions AS
- Eierandel i: Rosendal Utvikling AS
- Eierandel i: Elnett Gruppen AS
- Eierandel i: Fjellhaugen Skisenter AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.