Anslag · inntektsår 2025
H2ink AS
Org.nr. 944869751 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Oslo
Aksjene i H2ink AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener H2ink AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 136,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,57 % av den samme verdien, så avkastningen er 238,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i H2ink AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 843 536 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 23,6 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 108 934 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 319 194 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med H2ink AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 15,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 11,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 167,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (70 550 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 48 658 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 43 854 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier H2ink AS?
H2ink AS eies til slutt av Personlig eier A (17,6 % gjennom Lerbæk Holding AS), Personlig eier B (10,8 % gjennom Maridalen Invest AS), Personlig eier C (9,7 % gjennom Mylar Invest AS → Mylar Holding AS), Personlig eier D (8,2 % gjennom Lutra Invest AS) og Personlig eier E (6,2 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av H2ink AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Lerbæk Holding AS | 17,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Maridalen Invest AS | 10,8 % | 663 693 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Mylar Invest AS → Mylar Holding AS | 9,7 % | 593 271 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Lutra Invest AS | 8,2 % | 501 235 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 6,2 % | 383 246 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hade Invest Ii AS | 5,8 % | 356 035 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 4,7 % | 287 669 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Fable AS | 4,2 % | 260 604 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Fable AS | 4,2 % | 260 604 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Haukgren AS | 2,1 % | 129 991 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2,1 % | 126 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Haukgren AS | 2 % | 124 894 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Nangilima AS | 2 % | 122 172 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1,4 % | 88 140 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 1,4 % | 83 040 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 43 854 kr
Hendelser i eierkjeden
- LERBÆK HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MYLAR HOLDING AS falt med 20,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i H2INK AS falt med 2,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MARIDALEN INVEST AS gikk fra 12,6 % til 11,2 % av aksjene i H2INK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Personlig eier J gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i H2INK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LERBÆK HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,1 mill. kr).
- LERBÆK HOLDING AS gikk fra 20,1 % til 18,5 % av aksjene i H2INK AS i 2024.
- Finansinntektene i MYLAR HOLDING AS steg fra 1,2 mill. kr i 2023 til 21,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MARIDALEN INVEST AS delte anslagsvis ut 5,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1 mill. kr).
- MARIDALEN INVEST AS gikk fra 12,6 % til 11,2 % av aksjene i H2INK AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.