Anslag · inntektsår 2025
Dyrløkkeveien 13 AS
Org.nr. 943246971 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Vestby
Aksjene i Dyrløkkeveien 13 AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 600 586 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Dyrløkkeveien 13 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 386 473 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Dyrløkkeveien 13 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 386 473 kr. Den langsiktige gjelden økte med 3,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 557 797 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Dyrløkkeveien 13 AS?
Dyrløkkeveien 13 AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Storgaten AS → Canomaro Invest AS), Personlig eier B (12,5 % gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Drøbak Invest AS → Drøbak Invest Holding AS), Personlig eier C (12,5 % gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Drøbak Invest AS → Drøbak Invest Holding AS), Personlig eier D (12,5 % gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Drøbak Invest AS → Drøbak Invest Holding AS) og Personlig eier E (12,5 % gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Drøbak Invest AS → Drøbak Invest Holding AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Dyrløkkeveien 13 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Storgaten AS → Canomaro Invest AS | 25 % | 150 147 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Drøbak Invest AS → Drøbak Invest Holding AS | 12,5 % | 75 073 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Drøbak Invest AS → Drøbak Invest Holding AS | 12,5 % | 75 073 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Drøbak Invest AS → Drøbak Invest Holding AS | 12,5 % | 75 073 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Drøbak Invest AS → Drøbak Invest Holding AS | 12,5 % | 75 073 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Storgaten AS → O H Slåke Invest AS | 7,5 % | 45 044 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Storgaten AS → O H Slåke Invest AS | 7,5 % | 45 044 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Storgaten AS → O H Slåke Invest AS | 7,5 % | 45 044 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Dyrløkke Drøbak AS → Storgaten AS → O H Slåke Invest AS | 2,5 % | 15 015 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 750 733 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 600 586 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- DRØBAK INVEST AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NHV25 INVEST AS i 2025.
- WESSEL EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DYRLØKKEVEIEN 13 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i DRØBAK INVEST AS steg fra 23,2 mill. kr i 2023 til 83,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- DRØBAK INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i WANGENDEN EIENDOM AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i CANOMARO INVEST AS økte med 110 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i O H SLÅKE INVEST AS steg fra 17,9 mill. kr i 2023 til 61,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- O H SLÅKE INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOLTER NORD AS i 2024.
- O H SLÅKE INVEST AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i ASSI AS i 2024.
- O H SLÅKE INVEST AS gikk fra 75 % til 0 % av aksjene i S RØRTEKNIKK AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.