Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Arctic Logistics Hammerfest AS

Org.nr. 943165971 · AS · Drift av gods- og transportsentraler · Hammerfest

Aksjene i Arctic Logistics Hammerfest AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 790 922 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hvordan har det gått med Arctic Logistics Hammerfest AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 121 711 kr. Bankinnskuddene økte med 82 973 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 32 918 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 738 399 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Arctic Logistics Hammerfest AS?

Arctic Logistics Hammerfest AS eies til slutt av Personlig eier A (28,5 % gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Røsi AS → Røci AS), Personlig eier B (13,1 % gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS), Personlig eier C (12,7 % gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Inro AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS), Personlig eier D (10,5 % gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Inro AS → Hodne Invest AS → Hodne Holding AS → Endoh AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Arctic Logistics Hammerfest AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Røsi AS → Røci AS28,5 %225 504 kr0 kr
Personlig eier B gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS13,1 %103 331 kr0 kr
Personlig eier C gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Inro AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS12,7 %100 481 kr0 kr
Personlig eier D gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS10,5 %83 103 kr0 kr
Personlig eier E gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Inro AS → Hodne Invest AS → Hodne Holding AS → Endoh AS7,5 %59 106 kr0 kr
Personlig eier F gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Inro AS → Hodne Invest AS → Hodne Holding AS → MH Invest AS7,5 %59 106 kr0 kr
Personlig eier G gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Røsi AS → Røci AS; SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS6,4 %50 540 kr0 kr
Personlig eier H gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Røsi AS → Røci AS6,1 %48 297 kr0 kr
Personlig eier I gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Inro AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS2,2 %17 732 kr0 kr
Personlig eier J gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS0,8 %6 401 kr0 kr
Personlig eier K gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS → Torok Invest AS0,7 %5 688 kr0 kr
Personlig eier L gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS0,4 %3 447 kr0 kr
Personlig eier M gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS0,4 %3 064 kr0 kr
Personlig eier N gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS0,4 %2 873 kr0 kr
Personlig eier O gjennom SR Group AS → Røsi Invest AS → SRG Holding AS → Sra AS → Tollgården Invest AS0,3 %2 478 kr0 kr
Verdigrunnlag
988 652 kr
Formuesverdi (80 %)
790 922 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • SR GROUP AS delte anslagsvis ut 21,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (39,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (26,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (43,4 mill. kr).
  • RØSI INVEST AS delte anslagsvis ut 7,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (88,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (87,8 mill. kr).
  • RØSI AS delte anslagsvis ut 20,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (41,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (27,1 mill. kr).
  • RØCI AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (57,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (65,8 mill. kr).
  • INRO AS delte anslagsvis ut 35,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (514,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (37,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (516,2 mill. kr).
  • SR GROUP AS delte anslagsvis ut 10,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (38 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (39,1 mill. kr).
  • RØSI INVEST AS delte anslagsvis ut 23,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (88,9 mill. kr).
  • RØSI AS gikk fra 4,9 % til 0 % av aksjene i SLETTESTRANDVEIEN HOLDING AS i 2024.
  • RØSI AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i BOLIGBYGGEREN ØGLÆND AS i 2024.
  • RØSI AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i EVX MANAGEMENT AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.