Anslag · inntektsår 2025
Hanekleiva Pukkverk AS
Org.nr. 942650647 · AS · Tjenester tilknyttet annen bergverksdrift · Holmestrand
Aksjene i Hanekleiva Pukkverk AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 21 868 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Hanekleiva Pukkverk AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 0,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,6 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Hanekleiva Pukkverk AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 882 301 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 113 651 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Hanekleiva Pukkverk AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 882 301 kr. Bankinnskuddene falt med 516 542 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 249 671 kr. Det er i snitt tatt ut 473 261 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 5,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (87 130 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 50 432 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 54 160 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hanekleiva Pukkverk AS?
Hanekleiva Pukkverk AS eies til slutt av Personlig eier A (55 % gjennom Gevelt Holding AS → NCG Holding AS), Personlig eier B (15 % gjennom Gevelt Holding AS → Gevelt Invest AS), Personlig eier C (15 % gjennom Gevelt Holding AS → Rectrix Holding AS) og Personlig eier D (15 % gjennom Gevelt Holding AS → SG Kapital AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hanekleiva Pukkverk AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Gevelt Holding AS → NCG Holding AS | 55 % | 3,9 mill. kr | 21 868 kr |
| Personlig eier B gjennom Gevelt Holding AS → Gevelt Invest AS | 15 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Gevelt Holding AS → Rectrix Holding AS | 15 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Gevelt Holding AS → SG Kapital AS | 15 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 21 868 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 54 160 kr
Hendelser i eierkjeden
- GEVELT HOLDING AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i GULLGRUVEN I AS i 2025.
- HANEKLEIVA PUKKVERK AS delte anslagsvis ut 946 521 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (355 182 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr).
- GEVELT HOLDING AS delte anslagsvis ut 21,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−15,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−41,1 mill. kr).
- Finansinntektene i NCG HOLDING AS steg fra 12 kr i 2023 til 4,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i GEVELT INVEST AS steg fra 21 261 kr i 2023 til 1,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i RECTRIX HOLDING AS steg fra 283 kr i 2023 til 1,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SG KAPITAL AS steg fra 129 350 kr i 2023 til 1,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.