Anslag · inntektsår 2025
Trønderlinjen AS
Org.nr. 942311133 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Melhus
Aksjene i Trønderlinjen AS gir de 39 personlige eierne anslagsvis 3 416 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Trønderlinjen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 2,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,47 % av den samme verdien, så avkastningen er 6,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Trønderlinjen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 817 044 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 48 840 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Trønderlinjen AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 817 044 kr. Bankinnskuddene falt med 1 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 2,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 561 512 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 14,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (39 305 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 15 872 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 24 432 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Trønderlinjen AS?
Trønderlinjen AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS), Personlig eier B (3,7 % gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS), Personlig eier C (3,4 % gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS og Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS), Personlig eier D (3,4 % gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS og Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS) og Personlig eier E (2,2 % gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Trønderlinjen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS | 50 % | 2,1 mill. kr | 3 416 kr |
| Personlig eier B gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS | 3,7 % | 154 385 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS | 3,4 % | 144 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS | 3,4 % | 144 687 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 2,2 % | 92 480 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 2,1 % | 88 794 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 2,1 % | 88 794 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS | 1,9 % | 80 347 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks K AS | 1,9 % | 80 347 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS | 1,8 % | 75 074 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Kagge AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Mabeni AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Mabeni AS | 1,7 % | 72 370 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Granly AS; Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ylnarg AS | 1,4 % | 59 496 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 1,4 % | 59 189 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 1,4 % | 59 189 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 1,4 % | 59 189 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 3 416 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 24 432 kr
Hendelser i eierkjeden
- MOTOR-TRADE HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i BILHUSET BREKSTAD AS i 2025.
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN BIL AS steg fra 3 000 kr i 2024 til 2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERTEL O STEEN AS delte anslagsvis ut 165,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (522,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (49,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (406,3 mill. kr).
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 630 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- FRITHJOF ANDERSSEN INVEST AS delte anslagsvis ut 205,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (259,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (18,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (72,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i FRITHJOF ANDERSSEN INVEST AS falt med 63,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- FRITHJOF ANDERSSEN INVEST AS gikk fra 67,3 % til 0 % av aksjene i MOTOR TRADE EIENDOM OG FINANS AS i 2025.
- FRITHJOF ANDERSSEN INVEST AS gikk fra 3,5 % til 0 % av aksjene i MUNTI MAGIC AS i 2025.
- TRØNDERLINJEN AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,1 mill. kr).
- BERTEL O. STEEN BIL AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (109,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (81,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i BERTEL O. STEEN DETALJ AS falt med 69,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BERTEL O STEEN AS gikk fra 38,4 % til 0 % av aksjene i FLEKS HOLDING AS i 2024.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (169,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN HOLDING AS steg fra 46,6 mill. kr i 2023 til 206,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Opplæringskontoret for Bilfag AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.