Anslag · inntektsår 2025
Motor Forum AS
Org.nr. 940967953 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Kristiansand
Aksjene i Motor Forum AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Motor Forum AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −7,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,66 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Motor Forum AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1,4 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (3,7 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 170 974 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Motor Forum AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 227 849 kr og den langsiktige gjelden økte med 23 627 kr. Det er i snitt tatt ut 147 245 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 1,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (136 020 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 11,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 95 888 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 84 550 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Motor Forum AS?
Motor Forum AS eies til slutt av Personlig eier A (14,3 % gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS), Personlig eier B (14,3 % gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS), Personlig eier C (14 % gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Bello Invest AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS) og Personlig eier E (9,5 % gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Motor Forum AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS | 14,3 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS | 14,3 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Bello Invest AS | 14 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 9,5 % | 972 089 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 9,5 % | 972 089 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 9,5 % | 972 089 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 4,8 % | 488 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 4,8 % | 488 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 4,8 % | 488 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS → Thrane-Steen Forvaltning Holding AS | 4,8 % | 488 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS → Thrane-Steen Forvaltning Holding AS | 4,8 % | 488 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Motor Gruppen Detalj AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 0,1 % | 11 712 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 12,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 84 550 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MOTOR FORUM AS økte med 3,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- THRANE-STEEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 18 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (222,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (225,2 mill. kr).
- THRANE-STEEN AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (64,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (75,9 mill. kr).
- THRANE-STEEN FORVALTNING AS delte anslagsvis ut 24,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (196,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (52,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (224,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MOTOR GRUPPEN DETALJ AS økte med 50 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- THRANE-STEEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 21,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (228,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (222,9 mill. kr).
- THRANE-STEEN AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (65,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (64,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.