Anslag · inntektsår 2025
Talgø Tradbo AS
Org.nr. 940174538 · AS · Oppføring av bygninger · Tingvoll
Aksjene i Talgø Tradbo AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Talgø Tradbo AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 14 373 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Talgø Tradbo AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 152 322 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Talgø Tradbo AS?
Talgø Tradbo AS eies til slutt av Personlig eier A (40,8 % gjennom Talgø Invest AS → Tohatten AS), Personlig eier B (20,7 % gjennom Talgø Invest AS → Elmer Invest AS), Personlig eier C (17,7 % gjennom Talgø Invest AS → At Talgø AS), Personlig eier D (10,4 % gjennom Talgø Invest AS → C-T Holding AS) og Personlig eier E (4,7 % gjennom Talgø Invest AS → Talgø-Hjellegjerde AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Talgø Tradbo AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Talgø Invest AS → Tohatten AS | 40,8 % | 637 796 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Talgø Invest AS → Elmer Invest AS | 20,7 % | 323 960 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Talgø Invest AS → At Talgø AS | 17,7 % | 276 234 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Talgø Invest AS → C-T Holding AS | 10,4 % | 161 980 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Talgø Invest AS → Talgø-Hjellegjerde AS | 4,7 % | 73 759 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Tingvoll Dør og Vindu AS | 1,5 % | 23 840 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1,3 % | 21 045 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 0,9 % | 14 431 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 0,6 % | 9 019 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,6 % | 9 019 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Tingvoll Dør og Vindu AS | 0,4 % | 5 485 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Tingvoll Dør og Vindu AS | 0,2 % | 3 376 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Tingvoll Dør og Vindu AS | 0,1 % | 1 688 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Tingvoll Dør og Vindu AS | 0,1 % | 1 688 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- TALGØ INVEST AS delte anslagsvis ut 5,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (91,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (91,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.