Anslag · inntektsår 2025
Hallmaker AS
Org.nr. 937920040 · AS · Oppføring av bygninger · Bærum
Aksjene i Hallmaker AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Hallmaker AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,55 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Hallmaker AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 19 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 2,8 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 38 808 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hallmaker AS?
Hallmaker AS eies til slutt av Personlig eier A (17,6 % gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → Hansa Invest AS → Rafi Invest AS), Personlig eier B (16 % gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → ZB Progressas AS → MZB Holding AS), Personlig eier C (16 % gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → ZB Progressas AS → NZB Holding AS), Personlig eier D (9 % gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → ZB Progressas AS → Zurhaar Holding AS) og Personlig eier E (9 % gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → ZB Progressas AS → Zurhaar Holding AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hallmaker AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → Hansa Invest AS → Rafi Invest AS | 17,6 % | 990 015 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → ZB Progressas AS → MZB Holding AS | 16 % | 902 526 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → ZB Progressas AS → NZB Holding AS | 16 % | 902 526 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → ZB Progressas AS → Zurhaar Holding AS | 9 % | 507 671 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → ZB Progressas AS → Zurhaar Holding AS | 9 % | 507 671 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → Hansa Invest AS → Janma AS | 8,1 % | 457 595 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → Hansa Invest AS → Knoll AS | 8,1 % | 457 595 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → Hansa Invest AS → Lamo Holding AS | 8,1 % | 457 595 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Zurhaar Industries AS → Zurhaar AS → Hansa Invest AS → Wichmann Invest AS | 8,1 % | 457 595 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,6 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 38 808 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HALLMAKER AS falt med 4,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ZURHAAR INDUSTRIES AS delte anslagsvis ut 70,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (48,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (75,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (53,8 mill. kr).
- ZURHAAR AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TO KANTEN AS i 2025.
- ZURHAAR AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ZR DRIFT AS i 2025.
- ZURHAAR AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØSTRE NESTTUNVEI 16 AS i 2025.
- ZURHAAR AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ZR TERNETANGEN AS i 2025.
- HANSA INVEST AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21 mill. kr).
- ZB PROGRESSAS AS delte anslagsvis ut 13 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (24,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,1 mill. kr).
- ZURHAAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HALLMAKER AS falt med 14,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ZURHAAR INDUSTRIES AS delte anslagsvis ut 31,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (37,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (42,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (48,9 mill. kr).
- HANSA INVEST AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,3 mill. kr).
- ZB PROGRESSAS AS delte anslagsvis ut 7,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (25 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (24,8 mill. kr).
- ZURHAAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (691 066 kr) pluss årsresultatet 2024 (3,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.