Anslag · inntektsår 2025
Masgh AS
Org.nr. 936912257 · AS · Uoppgitt · Bergen
Aksjene i Masgh AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 474 800 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Masgh AS?
Masgh AS eies til slutt av Personlig eier A (22,3 % gjennom Maksimer AS → Direksjon AS og Direksjon AS), Personlig eier B (21,6 % gjennom Maksimer AS → Snør AS og Snør AS), Personlig eier C (21,6 % gjennom Maksimer AS → Snør AS og Snør AS), Personlig eier D (11,4 % gjennom Maksimer AS) og Verdane Freya Xi Investments AB (5,3 % gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Masgh AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Maksimer AS → Direksjon AS; Direksjon AS | 22,3 % | 5 345 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Maksimer AS → Snør AS; Snør AS | 21,6 % | 5 184 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Maksimer AS → Snør AS; Snør AS | 21,6 % | 5 184 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Maksimer AS | 11,4 % | 2 746 kr | 0 kr |
| Verdane Freya Xi Investments AB gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,3 % | 1 267 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Tanstaafl AS; Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Tanstaafl AS | 1,9 % | 467 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Silver Bullet AS; Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Silver Bullet AS | 1,9 % | 455 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 1 % | 246 kr | 0 kr |
| Leifee Labs AB gjennom Maksimer AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,8 % | 202 kr | – |
| Lusi Tess AB gjennom Maksimer AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,8 % | 202 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Maksimer AS → Klyppemyr Invest AS | 0,5 % | 118 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → MMM AS | 0,4 % | 94 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Helw AS | 0,3 % | 61 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → SXP Capital AS | 0,3 % | 61 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Maksimer AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS | 0,2 % | 55 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 30 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 24 000 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MAKSIMER AS økte med 4,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS økte med 30,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN AS falt med 361,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i AMP ELEVEN AS steg fra 14 085 kr i 2024 til 1,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AMP ELEVEN AS gikk fra 49,2 % til 44 % av aksjene i AMP ELEVEN II AS i 2025.
- MAKSIMER AS delte anslagsvis ut 3,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,3 mill. kr).
- MAKSIMER AS gikk fra 2,4 % til 1,4 % av aksjene i MAKSIMER AS i 2024.
- SNØR AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS falt med 75,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- REAKTOR RETURNS AS delte anslagsvis ut 16,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (312,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (302,9 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.