Anslag · inntektsår 2025
Namdal Ressurs Holding AS
Org.nr. 936875459 · AS · Uoppgitt · Namsos
Aksjene i Namdal Ressurs Holding AS gir de 26 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 62 928 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 103 082 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Namdal Ressurs Holding AS?
Namdal Ressurs Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (40,5 % gjennom Tabasco AS), Personlig eier B (11,7 % gjennom Bartlet Holding AS), Personlig eier C (5,1 % gjennom Tabasco AS → Midt-Norsk Bilutleie AS), Personlig eier D (5,1 % gjennom Tabasco AS → Midt-Norsk Bilutleie AS) og Olav Thon Stiftelsen (4,9 % gjennom Midvest i AS → Angvik Areal AS → Thon Holding AS → Thon Gruppen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Namdal Ressurs Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Tabasco AS | 40,5 % | 25 506 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bartlet Holding AS | 11,7 % | 7 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tabasco AS → Midt-Norsk Bilutleie AS | 5,1 % | 3 183 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tabasco AS → Midt-Norsk Bilutleie AS | 5,1 % | 3 183 kr | 0 kr |
| Olav Thon Stiftelsen gjennom Midvest i AS → Angvik Areal AS → Thon Holding AS → Thon Gruppen AS | 4,9 % | 3 092 kr | – |
| Stiftelsen Sparebank 1 SMN Utvikling gjennom Midvest i AS | 4,9 % | 3 092 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Roh Invest AS | 3,8 % | 2 400 kr | 0 kr |
| Orkla Sparebank gjennom Midvest i AS → STN Invest AS | 2,3 % | 1 422 kr | – |
| Gjensidigestiftelsen gjennom Midvest i AS → Gjensidige Forsikring ASA | 2 % | 1 271 kr | – |
| Varig Orkla Forsikring Gjensidig gjennom Midvest i AS → STN Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS; Midvest i AS | 1,1 % | 689 kr | – |
| Steinkjer Kommune gjennom Midvest i AS → Nord-Trøndelag Elektrisitetsverk AS | 1,1 % | 681 kr | – |
| Personlig eier F | 1 % | 608 kr | 0 kr |
| Stjørdal Kommune gjennom Midvest i AS → Nord-Trøndelag Elektrisitetsverk AS | 0,9 % | 572 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Norax Tynset AS | 0,8 % | 495 kr | 0 kr |
| Levanger Kommune gjennom Midvest i AS → Nord-Trøndelag Elektrisitetsverk AS | 0,8 % | 490 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 78 660 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 62 928 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i TABASCO AS steg fra 136 274 kr i 2024 til 1,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MIDVEST I AS gikk fra 10,1 % til 0 % av aksjene i ENTEC GROUP AS i 2025.
- MIDT-NORSK BILUTLEIE AS gikk fra 69,1 % til 30,1 % av aksjene i SØRSIA SERVICE AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i TABASCO AS falt med 595 380 kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i MIDVEST I AS steg fra 268 274 kr i 2023 til 9,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Olav Thon Stiftelsen
- Eier: Stiftelsen Sparebank 1 SMN Utvikling
- Eier: Orkla Sparebank
- Eier: Gjensidigestiftelsen
- Eier: Varig Orkla Forsikring Gjensidig
- Eier: Steinkjer Kommune
- Eier: Stjørdal Kommune
- Eier: Levanger Kommune
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.