Anslag · inntektsår 2025
SL Hercules AS
Org.nr. 936658350 · AS · Utleie og leasing av sjøtransportmateriell · Porsgrunn
Aksjene i SL Hercules AS gir de 33 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hvem eier SL Hercules AS?
SL Hercules AS eies til slutt av Personlig eier A (14,1 % gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Batjak AS), Personlig eier B (11,7 % gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Ikab AS), Personlig eier C (9,7 % gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Grenland Finans AS), Personlig eier D (8,4 % gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Investa - AS og Safelink AS → SL1 Holding AS → Lift Equity AS → Investa - AS) og Personlig eier E (8,4 % gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Investa - AS og Safelink AS → SL1 Holding AS → Lift Equity AS → Investa - AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av SL Hercules AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Batjak AS | 14,1 % | 3 392 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Ikab AS | 11,7 % | 2 816 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Grenland Finans AS | 9,7 % | 2 331 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Investa - AS; Safelink AS → SL1 Holding AS → Lift Equity AS → Investa - AS | 8,4 % | 2 027 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Investa - AS; Safelink AS → SL1 Holding AS → Lift Equity AS → Investa - AS | 8,4 % | 2 027 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Lift Equity AS → C 3 Holding Norway AS; Safelink AS → SL1 Holding AS → C 3 Holding Norway AS; Safelink AS → SL1 Holding AS → C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS | 7,6 % | 1 823 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Lift Equity AS → Cloudberry Capital AS; Safelink AS → SL1 Holding AS → Cloudberry Capital AS | 7,1 % | 1 710 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Meisel Invest AS | 5,8 % | 1 398 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Lift Equity AS → C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS; Safelink AS → SL1 Holding AS → C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS | 2,2 % | 521 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Lift Equity AS → C 3 Holding Norway AS → HC3 Holding AS; Safelink AS → SL1 Holding AS → C 3 Holding Norway AS → HC3 Holding AS | 2,2 % | 521 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → CJL Holding AS | 1,9 % | 444 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Lyft Invest AS → Basel AS; Safelink AS → SL1 Holding AS → Basel AS | 1,8 % | 440 kr | 0 kr |
| Ok Invest gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Klovn AS; Safelink AS → SL1 Holding AS | 1,6 % | 378 kr | – |
| Personlig eier M gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Jaro Invest AS → Burud Invest AS | 1,3 % | 318 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Safelink AS → SL1 Holding AS → Jaro Invest AS → Fam. Isaksen Invest AS | 1,3 % | 318 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 30 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 24 000 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SAFELINK AS gikk fra 3,2 % til 0 % av aksjene i SAFELINK AS i 2025.
- IKAB AS gikk fra 7,1 % til 0 % av aksjene i ALLDAY GROUP AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i SAFELINK AS økte med 75 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SL1 HOLDING AS økte med 31,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i BATJAK AS steg fra 1,9 mill. kr i 2023 til 18,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BATJAK AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SKIEN NÆRINGSEIENDOM AS i 2024.
- GRENLAND FINANS AS gikk fra 18,1 % til 0 % av aksjene i REVISJONSSELSKAPET AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Ok Invest
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.