Anslag · inntektsår 2025
Xplora Hjelpeselskap AS
Org.nr. 936388701 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Oslo
Aksjene i Xplora Hjelpeselskap AS gir de 93 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 18 595 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Xplora Hjelpeselskap AS?
Xplora Hjelpeselskap AS eies til slutt av Personlig eier A (5,5 % gjennom Xplora Technologies AS → Harmonium Invest AS), Personlig eier B (5 % gjennom Xplora Technologies AS → Eden AS), Personlig eier C (4,8 % gjennom Xplora Technologies AS → Passesta AS → Eftf AS og Xplora Technologies AS → Passesta AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom Xplora Technologies AS → Passesta AS → FTL Holding AS og Xplora Technologies AS → Passesta AS) og MP Pensjon PK (4,3 % gjennom Xplora Technologies AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Xplora Hjelpeselskap AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Xplora Technologies AS → Harmonium Invest AS | 5,5 % | 1 312 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Xplora Technologies AS → Eden AS | 5 % | 1 201 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Xplora Technologies AS → Passesta AS → Eftf AS; Xplora Technologies AS → Passesta AS | 4,8 % | 1 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Xplora Technologies AS → Passesta AS → FTL Holding AS; Xplora Technologies AS → Passesta AS | 4,8 % | 1 150 kr | 0 kr |
| MP Pensjon PK gjennom Xplora Technologies AS | 4,3 % | 1 021 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Xplora Technologies AS → MK Capital AS → Kirkbak Holding AS; Xplora Technologies AS → Kirkbak Holding AS | 4 % | 954 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Xplora Technologies AS → Vinterstua AS | 3,2 % | 757 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Xplora Technologies AS → Camelback Holding AS; Xplora Technologies AS → Golhus AS → Camelback Holding AS; Xplora Technologies AS → Camelback Eiendom AS → Camelback Holding AS | 3,1 % | 741 kr | 0 kr |
| Verdipapirfondet DNB SMB gjennom Xplora Technologies AS | 2,5 % | 596 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Xplora Technologies AS → Vinterstua AS | 2,1 % | 505 kr | 0 kr |
| Commerzbank Aktiengesellschaft gjennom Xplora Technologies AS | 2 % | 487 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Xplora Technologies AS → MK Capital AS → Fiorano AS; Xplora Technologies AS → Fiorano AS | 1,8 % | 442 kr | 0 kr |
| Aconcagua Management Limited gjennom Xplora Technologies AS → Surfside Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,8 % | 429 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Xplora Technologies AS → Torsen Tankers & Towers AS | 1,6 % | 376 kr | 0 kr |
| Nordnet Pensionsfrskring AB gjennom Xplora Technologies AS → Nordnet Livsforsikring AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,6 % | 376 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 30 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 24 000 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- PASSESTA AS delte anslagsvis ut 9,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (120,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (19,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (130,5 mill. kr).
- PASSESTA AS gikk fra 13,5 % til 10,6 % av aksjene i XPLORA TECHNOLOGIES AS i 2025.
- PASSESTA AS gikk fra 7,1 % til 2,3 % av aksjene i WHEEL.ME AS i 2025.
- VINTERSTUA AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i VEN EIENDOM AS i 2025.
- VINTERSTUA AS gikk fra 1,6 % til 0,4 % av aksjene i ARCTICZYMES TECHNOLOGIES ASA i 2025.
- S. MUNKHAUGEN AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (503,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (494,1 mill. kr).
- XPLORA TECHNOLOGIES AS delte anslagsvis ut 105,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (36,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−69 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i XPLORA TECHNOLOGIES AS økte med 112,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PASSESTA AS delte anslagsvis ut 16,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (109 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (27,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (120,2 mill. kr).
- PASSESTA AS gikk fra 46,4 % til 0 % av aksjene i NOMA VEKST I AS i 2024.
- PASSESTA AS gikk fra 12,2 % til 5 % av aksjene i ELLIPTIC LABORATORIES ASA i 2024.
- PASSESTA AS gikk fra 8,1 % til 0 % av aksjene i NOMA CAPITAL AS i 2024.
- Finansinntektene i HARMONIUM INVEST AS steg fra 17,3 mill. kr i 2023 til 52,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HARMONIUM INVEST AS gikk fra 32 % til 0 % av aksjene i TEKSPORT AS i 2024.
- VINTERSTUA AS gikk fra 3,6 % til 0,1 % av aksjene i ELLIPTIC LABORATORIES ASA i 2024.
- VINTERSTUA AS gikk fra 2,7 % til 1,6 % av aksjene i ARCTICZYMES TECHNOLOGIES ASA i 2024.
- Finansinntektene i EDEN AS steg fra 9,4 mill. kr i 2023 til 40,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- S. MUNKHAUGEN AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (516,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (503,7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: MP Pensjon PK
- Eier: Verdipapirfondet DNB SMB
- Eier: Commerzbank Aktiengesellschaft
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.