Anslag · inntektsår 2025
Fendr SS60 AS
Org.nr. 936276512 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Oslo
Aksjene i Fendr SS60 AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 472 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 45,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 458 744 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fendr SS60 AS?
Fendr SS60 AS eies til slutt av Personlig eier A (30 % gjennom Fendr Project Finance AS → Anzio Invest AS), Personlig eier B (30 % gjennom Fendr Project Finance AS → BCN Invest AS), Personlig eier C (10 % gjennom Fendr Project Finance AS → Louie Investor AS), Personlig eier D (5 % gjennom Fendr Project Finance AS → WPN Invest AS) og Personlig eier E (5 % gjennom Fendr Project Finance AS → Yieldstone Capital AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fendr SS60 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Fendr Project Finance AS → Anzio Invest AS | 30 % | 141 609 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Fendr Project Finance AS → BCN Invest AS | 30 % | 141 609 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Fendr Project Finance AS → Louie Investor AS | 10 % | 47 194 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Fendr Project Finance AS → WPN Invest AS | 5 % | 23 599 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Fendr Project Finance AS → Yieldstone Capital AS | 5 % | 23 599 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Fendr Project Finance AS → S. Munkhaugen AS → Steinar Munkhaugen AS | 3,4 % | 16 046 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Fendr Project Finance AS → TKM Invest AS → Constructa Holding AS → Constructa Holding Invest AS | 3,3 % | 15 731 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Fendr Project Finance AS → TKM Invest AS → Otar Holding AS → Smab Holding AS | 3,3 % | 15 731 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Fendr Project Finance AS → S. Munkhaugen AS → M. Eggan AS | 3,3 % | 15 574 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Fendr Project Finance AS → S. Munkhaugen AS → T. Munkhaugen AS | 3,3 % | 15 574 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Fendr Project Finance AS → TKM Invest AS → Moco Holding AS | 1,8 % | 8 652 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Fendr Project Finance AS → TKM Invest AS → Moco Holding AS | 0,5 % | 2 360 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Fendr Project Finance AS → TKM Invest AS → Moco Holding AS | 0,3 % | 1 573 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Fendr Project Finance AS → TKM Invest AS → Moco Holding AS | 0,3 % | 1 573 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Fendr Project Finance AS → TKM Invest AS → Moco Holding AS | 0,3 % | 1 573 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 590 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 472 000 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- FENDR PROJECT FINANCE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FENDR B13 AS i 2025.
- FENDR PROJECT FINANCE AS gikk fra 7,6 % til 0 % av aksjene i FENDR I19 AS i 2025.
- Finansinntektene i LOUIE INVESTOR AS steg fra 31,2 mill. kr i 2024 til 120,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LOUIE INVESTOR AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i HYBEL AS i 2025.
- S. MUNKHAUGEN AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (503,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (494,1 mill. kr).
- LOUIE INVESTOR AS gikk fra 3,7 % til 2,5 % av aksjene i HYBEL AS i 2024.
- LOUIE INVESTOR AS gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2024.
- S. MUNKHAUGEN AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (516,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (503,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.