Anslag · inntektsår 2025
Holdco Clover AS
Org.nr. 936276008 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Holdco Clover AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra regnskapet.
Hvem eier Holdco Clover AS?
Holdco Clover AS eies til slutt av Personlig eier A (15,3 % gjennom Karbon Invest AS → Rugz AS), Personlig eier B (10,2 % gjennom Stella Industrier AS → Stella AS), Sevencs Holding AG (9,6 % gjennom Karbon Invest AS → Sevencs AS), Personlig eier C (7,1 % gjennom Carucel Finance AS → Carucel Holding AS → Carucel AS → Cek AS) og Personlig eier D (5 % gjennom Stella Industrier AS → Sølle Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Holdco Clover AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Karbon Invest AS → Rugz AS | 15,3 % | 223 136 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Stella Industrier AS → Stella AS | 10,2 % | 147 638 kr | 0 kr |
| Sevencs Holding AG gjennom Karbon Invest AS → Sevencs AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 9,6 % | 139 079 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Carucel Finance AS → Carucel Holding AS → Carucel AS → Cek AS | 7,1 % | 102 822 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Stella Industrier AS → Sølle Invest AS | 5 % | 72 519 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Carucel Finance AS → Carucel Holding AS → Carucel AS → Cacace AS | 4,7 % | 68 769 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Carucel Finance AS → Carucel Holding AS → Carucel AS → Cacace AS | 4,7 % | 68 769 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Carucel Finance AS → Carucel Holding AS → Carucel AS → Cacace AS | 4,7 % | 68 769 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Stella Industrier AS → Stella AS → FC Capital AS | 3,3 % | 47 777 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Stella Industrier AS → Stella AS → Soca AS | 3,3 % | 47 777 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Stella Industrier AS → Stella AS → Theca Investeringer AS | 3,3 % | 47 777 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Varner Kapital AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS | 2,8 % | 40 144 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Varner Kapital AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS | 2,8 % | 40 144 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Varner Kapital AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Henvar Invest AS | 2,8 % | 40 144 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Varner Kapital AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Matvar Invest AS | 2,8 % | 40 144 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i KARBON INVEST AS steg fra 21,2 mill. kr i 2024 til 1,1 mrd. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KARBON INVEST AS gikk fra 87,1 % til 0 % av aksjene i THE SOCIAL GAMING GROUP HOLDING AS i 2025.
- KARBON INVEST AS gikk fra 39,9 % til 0 % av aksjene i HOLDCO PLAY AS i 2025.
- KARBON INVEST AS gikk fra 14,4 % til 0 % av aksjene i PETXL GROUP AS i 2025.
- KARBON INVEST AS gikk fra 5,4 % til 0 % av aksjene i CRAYON GROUP HOLDING AS i 2025.
- KARBON INVEST AS gikk fra 5,3 % til 0 % av aksjene i LINK MOBILITY GROUP HOLDING ASA i 2025.
- CARUCEL FINANCE AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i ABL GROUP ASA i 2024.
- KARBON INVEST AS gikk fra 99,5 % til 0 % av aksjene i KARBON EIENDOM AS i 2024.
- KARBON INVEST AS gikk fra 78,9 % til 0 % av aksjene i QUICKSHIP LOGISTICS AS i 2024.
- KARBON INVEST AS gikk fra 59,5 % til 14,4 % av aksjene i PETXL GROUP AS i 2024.
- KARBON INVEST AS gikk fra 40,4 % til 0 % av aksjene i HOLDCO COMPACT AS i 2024.
- KARBON INVEST AS gikk fra 38,2 % til 0 % av aksjene i HOLDCO SPIRIT AS i 2024.
- KARBON INVEST AS gikk fra 35,2 % til 0 % av aksjene i KELVIN GROUP AS i 2024.
- KARBON INVEST AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i DEFIGO AS i 2024.
- Finansinntektene i STELLA INDUSTRIER AS steg fra 22,5 mill. kr i 2023 til 83,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STELLA INDUSTRIER AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i KYOTO GROUP AS i 2024.
- VARNER KAPITAL AS gikk fra 5,8 % til 4,8 % av aksjene i BOUVET ASA i 2024.
- VARNER KAPITAL AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ECIT AS i 2024.
- VARNER KAPITAL AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i AVA EIENDOM AS i 2024.
- VARNER INVEST AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i PETTERSSONHJØRNET AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.