Anslag · inntektsår 2025
Aider Polco 1 AS
Org.nr. 936247350 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Aider Polco 1 AS gir de 131 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 344 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 16 000 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Aider Polco 1 AS?
Aider Polco 1 AS eies til slutt av Personlig eier A (15,4 % gjennom Aider Manco AS → Vikingene Invest AS), Personlig eier B (14,3 % gjennom Aider Manco AS → Kgo Invest AS), Personlig eier C (3,5 % gjennom Aider Manco AS → Apo Holding AS), Personlig eier D (3,5 % gjennom Aider Manco AS → Falkum Invest Holding 2 AS og Aider Manco AS → Stavnem & Aasen AS → Falkum Invest Holding 2 AS) og Magdalena Sylwia Michniewicz (3,2 % gjennom Aider Manco AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Aider Polco 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Aider Manco AS → Vikingene Invest AS | 15,4 % | 53 107 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Aider Manco AS → Kgo Invest AS | 14,3 % | 49 023 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Aider Manco AS → Apo Holding AS | 3,5 % | 12 139 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Aider Manco AS → Falkum Invest Holding 2 AS; Aider Manco AS → Stavnem & Aasen AS → Falkum Invest Holding 2 AS | 3,5 % | 11 914 kr | 0 kr |
| Magdalena Sylwia Michniewicz gjennom Aider Manco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,2 % | 10 986 kr | – |
| Rafal Boleslaw Michniewicz gjennom Aider Manco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,2 % | 10 986 kr | – |
| Szymon Jaroslaw Churski gjennom Aider Manco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,2 % | 10 986 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Aider Manco AS → Bakkerud Invest AS | 3 % | 10 155 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Aider Manco AS → Edvardsen Demroen Holding AS | 1,7 % | 5 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Aider Manco AS → Phøniks Invest AS | 1,7 % | 5 688 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Aider Manco AS → Nylende Byggsenter AS | 1,4 % | 4 952 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Aider Manco AS → Jørgensen Capital AS | 1,4 % | 4 861 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Aider Manco AS → Majajo AS | 1,2 % | 4 148 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Aider Manco AS → Haraldsen Invest AS | 1 % | 3 577 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Aider Manco AS → Tum Invest AS | 0,9 % | 3 147 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 430 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 344 000 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i VIKINGENE INVEST AS steg fra 401 428 kr i 2024 til 653,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VIKINGENE INVEST AS gikk fra 24,2 % til 0 % av aksjene i AIDER GROUP AS i 2025.
- KGO INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (172,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (500,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (664,4 mill. kr).
- Finansinntektene i KGO INVEST AS steg fra 137,1 mill. kr i 2024 til 505,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KGO INVEST AS gikk fra 17,2 % til 0 % av aksjene i AIDER GROUP AS i 2025.
- APO HOLDING AS delte anslagsvis ut 13 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (21,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (211,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (219,7 mill. kr).
- Finansinntektene i APO HOLDING AS steg fra 207 kr i 2024 til 212,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- APO HOLDING AS gikk fra 7,8 % til 0 % av aksjene i AIDER GROUP AS i 2025.
- APO HOLDING AS gikk fra 7,8 % til 0 % av aksjene i FORTUNAKVARTALET AS i 2025.
- PHØNIKS INVEST AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (26,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (212,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (218,6 mill. kr).
- Finansinntektene i PHØNIKS INVEST AS steg fra 586 kr i 2024 til 214,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PHØNIKS INVEST AS gikk fra 15,5 % til 0 % av aksjene i FORTUNAKVARTALET AS i 2025.
- PHØNIKS INVEST AS gikk fra 7,8 % til 0 % av aksjene i AIDER GROUP AS i 2025.
- VIKINGENE INVEST AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (50,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (143 756 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (48,4 mill. kr).
- KGO INVEST AS delte anslagsvis ut 8,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (44,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (136,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (172,5 mill. kr).
- Finansinntektene i KGO INVEST AS steg fra 9,5 mill. kr i 2023 til 137,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KGO INVEST AS gikk fra 48,5 % til 0 % av aksjene i ASCENDER AS i 2024.
- APO HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (23,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−706 612 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (21,5 mill. kr).
- PHØNIKS INVEST AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−301 424 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (26,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.