Anslag · inntektsår 2025
Strawberry Airport Hotels AS
Org.nr. 936240305 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Strawberry Airport Hotels AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 26 400 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,2 mrd. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 13,4 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Strawberry Airport Hotels AS?
Strawberry Airport Hotels AS eies til slutt av Personlig eier A (46,8 % gjennom Strawberry Brothers AS → Strawberry Forever AS → Strawberry Fields AS og Strawberry Brothers AS → Strawberry Forever AS → Strawberry Holding AS), Personlig eier B (5,6 % gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS), Personlig eier C (5,6 % gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS), Personlig eier D (5,6 % gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Henvar Invest AS) og Personlig eier E (5,6 % gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Matvar Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Strawberry Airport Hotels AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Strawberry Brothers AS → Strawberry Forever AS → Strawberry Fields AS; Strawberry Brothers AS → Strawberry Forever AS → Strawberry Holding AS | 46,8 % | 12 363 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS | 5,6 % | 1 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS | 5,6 % | 1 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Henvar Invest AS | 5,6 % | 1 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Matvar Invest AS | 5,6 % | 1 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Varal Invest AS | 5,6 % | 1 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Varjul Invest AS | 5,6 % | 1 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Jovar Holding AS; Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS | 5,5 % | 1 444 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Marvar Holding AS; Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS | 5,5 % | 1 444 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Petvar Holding AS; Strawberry Brothers AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS | 5,5 % | 1 444 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Strawberry Brothers AS → Strawberry Forever AS → Strawberry Holding AS → Rosales Invest AS | 1,1 % | 279 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Strawberry Brothers AS → Strawberry Forever AS → Strawberry Holding AS → Rosaseae Invest AS | 1,1 % | 279 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Strawberry Brothers AS → Strawberry Forever AS → Strawberry Holding AS → Rosoideae Invest AS | 1,1 % | 279 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 33 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 26 400 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY BROTHERS AS økte med 976,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STRAWBERRY FOREVER AS delte anslagsvis ut 690 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (600,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (975,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (885,9 mill. kr).
- Finansinntektene i STRAWBERRY FOREVER AS steg fra 25,9 mill. kr i 2024 til 1 mrd. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VARNER HOLDING AS gikk fra 96,7 % til 90,1 % av aksjene i FREDRIK & LOUISA GROUP AS i 2025.
- STRAWBERRY FIELDS AS delte anslagsvis ut 240 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (336,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (673,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (770,1 mill. kr).
- Finansinntektene i STRAWBERRY FIELDS AS steg fra 26,1 mill. kr i 2024 til 698,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OSVI INVEST AS delte anslagsvis ut 63,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (534,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (504,5 mill. kr).
- Finansinntektene i OSVI INVEST AS steg fra 101 148 kr i 2024 til 541 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY BROTHERS AS falt med 187,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- VARNER INVEST AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i PETTERSSONHJØRNET AS i 2024.
- VARNER HOLDING AS delte anslagsvis ut 331,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (654,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,7 mrd. kr).
- STRAWBERRY FIELDS AS delte anslagsvis ut 205 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (550,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−8,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (336,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.