Anslag · inntektsår 2025
Eqytech AS
Org.nr. 936164188 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Sandnes
Aksjene i Eqytech AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 108 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Eqytech AS?
Eqytech AS eies til slutt av Personlig eier A (38,5 % gjennom Devity AS → HMK Kapital AS og Hausta Vekst AS → HMK Kapital AS), Personlig eier B (12,5 % gjennom Devity AS → Ja-Tech Holding AS), Personlig eier C (8,6 % gjennom Devity AS → Amsab Holding AS), Personlig eier D (6,6 % gjennom Devity AS → Stiansti AS) og Personlig eier E (4,3 % gjennom Hausta Vekst AS → Stalfo Holding AS og Hausta Vekst AS → Norlink Eiendom AS → Stalfo Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Eqytech AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Devity AS → HMK Kapital AS; Hausta Vekst AS → HMK Kapital AS | 38,5 % | 41 621 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Devity AS → Ja-Tech Holding AS | 12,5 % | 13 543 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Devity AS → Amsab Holding AS | 8,6 % | 9 266 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Devity AS → Stiansti AS | 6,6 % | 7 128 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hausta Vekst AS → Stalfo Holding AS; Hausta Vekst AS → Norlink Eiendom AS → Stalfo Holding AS | 4,3 % | 4 652 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hausta Vekst AS → E Holding AS | 4,1 % | 4 424 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hausta Vekst AS → Borgsund Holding AS; Hausta Vekst AS → Norlink Eiendom AS → Borgsund Holding AS | 3,6 % | 3 890 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Devity AS → Beken AS | 3,3 % | 3 564 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hausta Vekst AS → Norlink Eiendom AS → Westmoor Holding AS; Hausta Vekst AS → Westmoor Holding AS | 2,6 % | 2 816 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Hausta Vekst AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; Hausta Vekst AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS | 2,6 % | 2 810 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Hausta Vekst AS → Copa AS | 2,1 % | 2 299 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Hausta Vekst AS → Gtba Forvaltning AS → Gba Holding AS | 1,4 % | 1 469 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Hausta Vekst AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS | 1,1 % | 1 204 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Hausta Vekst AS → Kobolt Invest AS → Steinar Skjervik Investering AS → Steinar Skjervik Holding AS | 0,8 % | 904 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Hausta Vekst AS → Gtba Forvaltning AS → Gba Holding AS | 0,7 % | 734 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 135 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 108 000 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- DEVITY AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,8 mill. kr).
- Finansinntektene i HAUSTA VEKST AS steg fra 253 741 kr i 2024 til 2,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HAUSTA VEKST AS gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i SPORA GRUPPEN AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i JA-TECH HOLDING AS falt med 965 580 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i E HOLDING AS steg fra 2,4 mill. kr i 2024 til 7,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i HAUSTA VEKST AS falt med 11,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.