Anslag · inntektsår 2025
Csvoss Brands AS
Org.nr. 936156835 · AS · Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · Oslo
Aksjene i Csvoss Brands AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 3 168 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Csvoss Brands AS?
Csvoss Brands AS eies til slutt av Personlig eier A (40 % gjennom Barnas Holding AS), Personlig eier B (3,5 % gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS og Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn Medinvestering 1 AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS), Personlig eier C (3,5 % gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS og Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn Medinvestering 1 AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS), Personlig eier D (3,5 % gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS og Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn Medinvestering 1 AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS) og Personlig eier E (3,3 % gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Cigalep AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Csvoss Brands AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Barnas Holding AS | 40 % | 9 600 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn Medinvestering 1 AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS | 3,5 % | 852 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn Medinvestering 1 AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS | 3,5 % | 852 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Farvatn Private Equity AS → Farvatn Medinvestering 1 AS → Farvatn AS → Jo Odfjell AS | 3,5 % | 852 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Cigalep AS | 3,3 % | 793 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS | 2,5 % | 606 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Hca Melbye AS → Høye Nord AS | 2,2 % | 525 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS | 2,1 % | 505 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS | 2 % | 485 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS | 2 % | 472 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Hca Melbye AS → Ekebakken Holding AS | 1,7 % | 418 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 1,3 % | 313 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 1,3 % | 301 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS; Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 1,3 % | 301 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Bertel O. Steen Industri AS → Bertel O. Steen Industri Holding AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS | 1,2 % | 285 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 30 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 24 000 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- BOSK INVEST AS delte anslagsvis ut 555 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (285,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (592 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (322,7 mill. kr).
- Finansinntektene i BOSK INVEST AS steg fra 101,2 mill. kr i 2024 til 624,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BOSK INVEST AS gikk fra 96,1 % til 0 % av aksjene i BOS POWER AS i 2025.
- FARVATN PRIVATE EQUITY AS gikk fra 74,5 % til 64,5 % av aksjene i PASSER MARINE AS i 2025.
- FARVATN PRIVATE EQUITY AS gikk fra 3,9 % til 0 % av aksjene i ECO STOR NEWCO AS i 2025.
- HCA MELBYE AS delte anslagsvis ut 44,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (388,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (43,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (387,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i BERTEL O. STEEN INDUSTRI AS økte med 62,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BERTEL O. STEEN INDUSTRI AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ING YNGVE EGE AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i BERTEL O. STEEN INDUSTRI HOLDING AS økte med 62,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BOSK INVEST AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (255,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (80,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (285,7 mill. kr).
- BOSK INVEST AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i ARDOQ AS i 2024.
- BOSK INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i HUBRO GROUP MIP AS i 2024.
- FARVATN PRIVATE EQUITY AS gikk fra 93,3 % til 91 % av aksjene i PASSER GROUP AS i 2024.
- FARVATN PRIVATE EQUITY AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i NORCOD AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.