Anslag · inntektsår 2025
Langes Gate 1B AS
Org.nr. 936151310 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Langes Gate 1B AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Langes Gate 1B AS?
Langes Gate 1B AS eies til slutt av Personlig eier A (37,7 % gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Gluteus Medius AS), Personlig eier B (17,3 % gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Briskeby Vekst AS), Personlig eier C (9,6 % gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Pamar AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Mather AS) og Personlig eier E (7,4 % gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Mabeeka AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Langes Gate 1B AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Gluteus Medius AS | 37,7 % | 9 059 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Briskeby Vekst AS | 17,3 % | 4 141 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Pamar AS | 9,6 % | 2 293 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Mather AS | 9,2 % | 2 202 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Mabeeka AS | 7,4 % | 1 780 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Elsemag AS | 4,7 % | 1 132 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Gabriellen AS | 4,3 % | 1 029 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Gabriellen AS | 4,3 % | 1 029 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Pamar AS | 2,4 % | 573 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Elsemag AS | 2,3 % | 559 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Borgund Industri AS | 0,5 % | 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Borgund Industri AS | 0,2 % | 39 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Røa Invest Bolig AS → Røa Invest AS → Borgund Industri AS | 0,2 % | 39 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 30 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 24 000 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- RØA INVEST BOLIG AS delte anslagsvis ut 188,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−240 058 kr) pluss årsresultatet 2025 (184,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−4,6 mill. kr).
- Finansinntektene i RØA INVEST BOLIG AS steg fra 3 453 kr i 2024 til 223,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i RØA INVEST AS steg fra 26,4 mill. kr i 2024 til 210,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i GLUTEUS MEDIUS AS falt med 171,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PAMAR AS delte anslagsvis ut 110 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (496,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (284 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (670 mill. kr).
- RØA INVEST AS gikk fra 12,3 % til 0 % av aksjene i RØA INVEST AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i GLUTEUS MEDIUS AS falt med 20 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PAMAR AS delte anslagsvis ut 70 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (324,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (241,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (496,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i PAMAR AS økte med 48,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PAMAR AS gikk fra 12,7 % til 0 % av aksjene i ELSEMAG AS i 2024.
- PAMAR AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.