Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Saghuset Hesselberg AS

Org.nr. 936106579 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Bærum

Aksjene i Saghuset Hesselberg AS gir de 85 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 720 000 kr, regnet fra regnskapet.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 65 322 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Saghuset Hesselberg AS?

Saghuset Hesselberg AS eies til slutt av Personlig eier A (9,6 % gjennom M Group Holding AS → Hayabusa AS), Personlig eier B (6,7 % gjennom M Group Holding AS → Kaspo Holding AS → The Kop Invest AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Arkiv & Lager AS), Personlig eier D (4,5 % gjennom M Group Holding AS → On Tools AS) og Personlig eier E (4,5 % gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Privat Kapital AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Saghuset Hesselberg AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom M Group Holding AS → Hayabusa AS9,6 %69 114 kr0 kr
Personlig eier B gjennom M Group Holding AS → Kaspo Holding AS → The Kop Invest AS6,7 %48 436 kr0 kr
Personlig eier C gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Arkiv & Lager AS5,2 %37 448 kr0 kr
Personlig eier D gjennom M Group Holding AS → On Tools AS4,5 %32 562 kr0 kr
Personlig eier E gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Privat Kapital AS4,5 %32 399 kr0 kr
Personlig eier F gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Kimzollo AS4,5 %32 118 kr0 kr
Personlig eier G gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS; M Group Holding AS → Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS4,2 %30 186 kr0 kr
Personlig eier H gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → NSV Axxelerator AS → NSV Invest AS → Calle AS; M Group Holding AS → Axxelerator AS → Calle AS3,9 %28 154 kr0 kr
Personlig eier I gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Cigalep AS2,9 %21 130 kr0 kr
Personlig eier J gjennom M Group Holding AS → Pilt Holding AS2,8 %19 975 kr0 kr
Personlig eier K gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Advaxa AS2,2 %15 965 kr0 kr
Personlig eier L gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Advaxa AS2,2 %15 965 kr0 kr
Personlig eier M gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS; M Group Holding AS → Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS2 %14 205 kr0 kr
Personlig eier N gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS; M Group Holding AS → Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS2 %14 205 kr0 kr
Personlig eier O gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Camar AS → Camar Holding AS1,9 %13 599 kr0 kr
Verdigrunnlag
900 000 kr
Formuesverdi (80 %)
720 000 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • M GROUP HOLDING AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (23,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,4 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i M GROUP HOLDING AS økte med 6,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i M GROUP HOLDING AS steg fra 8,3 mill. kr i 2024 til 30,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • M GROUP HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MAJORVEIEN 26-28 AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i AXXELERATOR AS økte med 156 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • AXXELERATOR AS gikk fra 76,7 % til 72,5 % av aksjene i M GROUP HOLDING AS i 2025.
  • Finansinntektene i HAYABUSA AS steg fra 78 978 kr i 2024 til 2,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • KASPO HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (25,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21,2 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i AXXELERATOR AS økte med 75,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i AXXELERATOR AS steg fra 7,8 mill. kr i 2023 til 46,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
  • KASPO HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (25,3 mill. kr).
  • THE KOP INVEST AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (27,9 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.