Anslag · inntektsår 2025
Blom & Fossan AS
Org.nr. 936072550 · AS · Revisjon · Lillestrøm
Aksjene i Blom & Fossan AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 96 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 12 179 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Blom & Fossan AS?
Blom & Fossan AS eies til slutt av Longship Klar SPV AS (74,4 % gjennom Vaak AS → Klar Topco AS), Personlig eier A (3,3 % gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Bråtan Invest AS og Vaak AS → Klar Topco AS → Klar Partnerco 2025 AS → Bråtan Invest AS), Personlig eier B (3,3 % gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Donum Invest AS og Vaak AS → Klar Topco AS → Klar Partnerco 2025 AS → Donum Invest AS), Personlig eier C (3,3 % gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Hvibra Holding AS og Vaak AS → Klar Topco AS → Klar Partnerco 2025 AS → Hvibra Holding AS) og Personlig eier D (3,3 % gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Krisekassen AS og Vaak AS → Klar Topco AS → Klar Partnerco 2025 AS → Krisekassen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Blom & Fossan AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Longship Klar SPV AS gjennom Vaak AS → Klar Topco AS | 74,4 % | 71 424 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Bråtan Invest AS; Vaak AS → Klar Topco AS → Klar Partnerco 2025 AS → Bråtan Invest AS | 3,3 % | 3 125 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Donum Invest AS; Vaak AS → Klar Topco AS → Klar Partnerco 2025 AS → Donum Invest AS | 3,3 % | 3 125 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Hvibra Holding AS; Vaak AS → Klar Topco AS → Klar Partnerco 2025 AS → Hvibra Holding AS | 3,3 % | 3 125 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Krisekassen AS; Vaak AS → Klar Topco AS → Klar Partnerco 2025 AS → Krisekassen AS | 3,3 % | 3 125 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Cleanvalley AS | 1,7 % | 1 673 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Tandersen Holding AS | 1,7 % | 1 673 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Thue Invest AS | 1,7 % | 1 673 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Cagr AS | 1,6 % | 1 549 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Amn Holding AS | 1 % | 930 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Bakketun Consult AS | 1 % | 930 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Dolvik 1 AS → Dolvik Holding AS | 0,9 % | 837 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Lot Holding 2 AS → Lot Holding AS | 0,9 % | 837 kr | 0 kr |
| Klar Topco AS gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Klar Partnerco 2025 AS | 0,8 % | 734 kr | – |
| Personlig eier M gjennom Vaak AS → Klar Topco AS → Agos AS | 0,6 % | 620 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 120 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 96 000 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- CLEANVALLEY AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17,2 mill. kr).
- Finansinntektene i CLEANVALLEY AS steg fra 2,1 mill. kr i 2024 til 20,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TANDERSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (19 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (26,1 mill. kr).
- Finansinntektene i TANDERSEN HOLDING AS steg fra 4,5 mill. kr i 2024 til 20,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TANDERSEN HOLDING AS gikk fra 40 % til 33,4 % av aksjene i ART AS i 2025.
- Finansinntektene i THUE INVEST AS steg fra 2,8 mill. kr i 2024 til 27,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- THUE INVEST AS gikk fra 40 % til 33,3 % av aksjene i ART AS i 2025.
- TANDERSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,1 mill. kr).
- THUE INVEST AS delte anslagsvis ut 4,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Longship Klar SPV AS
- Eier: Klar Topco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.