Anslag · inntektsår 2025
Sjøsenteret Vallø Tønsberg AS
Org.nr. 935980216 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Sjøsenteret Vallø Tønsberg AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 40 752 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 15,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sjøsenteret Vallø Tønsberg AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 15,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, så avkastningen er 21,8 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Sjøsenteret Vallø Tønsberg AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 4 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 271 108 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,5 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Sjøsenteret Vallø Tønsberg AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 3,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 983 860 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 4,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (225 936 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 17,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 160 405 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 140 442 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sjøsenteret Vallø Tønsberg AS?
Sjøsenteret Vallø Tønsberg AS eies til slutt av Personlig eier A (28,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS), Personlig eier B (18,4 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS), Personlig eier C (12,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS) og Personlig eier E (9,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sjøsenteret Vallø Tønsberg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 28,3 % | 4,5 mill. kr | 27 078 kr |
| Personlig eier B gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS | 18,4 % | 2,9 mill. kr | 11 466 kr |
| Personlig eier C gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 12,5 % | 2 mill. kr | 2 208 kr |
| Personlig eier D gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,5 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,3 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Ceboras Invest AS | 8,3 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → JKBR Invest AS | 8,3 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Mestermø Invest AS | 3,2 % | 507 276 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 118 069 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 118 069 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 0,7 % | 116 182 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 19,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 15,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 40 752 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 140 442 kr
Hendelser i eierkjeden
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 28,6 % til 0 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2025.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 11,7 % til 4,7 % av aksjene i B2 IMPACT ASA i 2025.
- RASMUSSEN AS delte anslagsvis ut 2,5 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−661 378 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mrd. kr).
- KLEPPENHUS INVEST AS delte anslagsvis ut 2,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- CEBORAS INVEST AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (389 253 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mrd. kr).
- SJØSENTERET VALLØ TØNSBERG AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,5 mill. kr).
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i NEKKAR ASA i 2024.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i ODA GROUP HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.