Anslag · inntektsår 2025
Klub Bulk Ii AS
Org.nr. 935897637 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Klub Bulk Ii AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 80 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 215,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Klub Bulk Ii AS?
Klub Bulk Ii AS eies til slutt av Bgo Europe Iv King Ii Holdco S (30,1 % gjennom Bulk Infrastructure Holding AS), Bgo Europe Iv King Ii Holdco S.À.R. (19,8 % gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Bulk Industrier AS), Personlig eier A (15,5 % gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Bulk Industrier AS → Green Keeper AS og Bulk Infrastructure Holding AS → Green Keeper AS), Bgo King Holdco Sarl (14,9 % gjennom Bulk Infrastructure Holding AS) og Geveran Trading Company LTD (7,6 % gjennom Bulk Infrastructure Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Klub Bulk Ii AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Bgo Europe Iv King Ii Holdco S gjennom Bulk Infrastructure Holding AS | 30,1 % | 24 092 kr | – |
| Bgo Europe Iv King Ii Holdco S.À.R. gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Bulk Industrier AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 19,8 % | 15 811 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Bulk Industrier AS → Green Keeper AS; Bulk Infrastructure Holding AS → Green Keeper AS | 15,5 % | 12 360 kr | 0 kr |
| Bgo King Holdco Sarl gjennom Bulk Infrastructure Holding AS | 14,9 % | 11 892 kr | – |
| Geveran Trading Company LTD gjennom Bulk Infrastructure Holding AS | 7,6 % | 6 116 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Elpica AS → Palifa AS; Bulk Infrastructure Holding AS → Morellen AS | 2,2 % | 1 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Totomo AS | 2,2 % | 1 740 kr | 0 kr |
| Bulk Infrastructure Holding AS gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Klub Bulk AS | 2,1 % | 1 658 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Levada AS | 1,4 % | 1 099 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Prospero AS | 0,9 % | 726 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Prospero AS | 0,9 % | 686 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Cenica AS; Bulk Infrastructure Holding AS | 0,5 % | 403 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → GLS Real Estate AS → Greenwich Land Securities AS | 0,2 % | 125 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → GLS Real Estate AS → Greenwich Land Securities AS → Tussebu AS | 0,2 % | 125 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bulk Infrastructure Holding AS → Tinden Holding AS | 0,1 % | 111 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 100 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 80 000 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- TOTOMO AS delte anslagsvis ut 7,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (77,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (77,6 mill. kr).
- Finansinntektene i TOTOMO AS steg fra 2 479 kr i 2024 til 8,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i BULK INFRASTRUCTURE HOLDING AS økte med 4 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i BULK INFRASTRUCTURE HOLDING AS steg fra 4,5 mill. kr i 2023 til 15,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PROSPERO AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i LUME AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Bgo Europe Iv King Ii Holdco S
- Eier: Bgo King Holdco Sarl
- Eier: Geveran Trading Company LTD
- Eier: Bulk Infrastructure Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.