Anslag · inntektsår 2025
Forus Areal Holding 1 AS
Org.nr. 935518288 · AS · Uoppgitt · Stavanger
Aksjene i Forus Areal Holding 1 AS gir de 58 personlige eierne anslagsvis 68 594 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 32 mill. kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 148,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,6 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 313 700 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Forus Areal Holding 1 AS?
Forus Areal Holding 1 AS eies til slutt av Personlig eier A (17,8 % gjennom Forus Areal Holding AS → Tjelta AS), Personlig eier B (11,8 % gjennom Forus Areal Holding AS → Tjelta Eiendom AS → Nok Holding AS), Personlig eier C (8,4 % gjennom Forus Areal Holding AS → Annima AS), Personlig eier D (5,2 % gjennom Forus Areal Holding AS → Menne Invest AS) og Personlig eier E (4,4 % gjennom Forus Areal Holding AS → Jag Holding AS → Jag AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Forus Areal Holding 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Forus Areal Holding AS → Tjelta AS | 17,8 % | 5,7 mill. kr | 39 200 kr |
| Personlig eier B gjennom Forus Areal Holding AS → Tjelta Eiendom AS → Nok Holding AS | 11,8 % | 3,8 mill. kr | 20 267 kr |
| Personlig eier C gjennom Forus Areal Holding AS → Annima AS | 8,4 % | 2,7 mill. kr | 9 127 kr |
| Personlig eier D gjennom Forus Areal Holding AS → Menne Invest AS | 5,2 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Forus Areal Holding AS → Jag Holding AS → Jag AS | 4,4 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Forus Areal Holding AS → AS Straen → Marylebone Holding AS; Forus Areal Holding AS → AS Straen → Menne Holding 1 AS → Marylebone Holding AS | 3,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Forus Areal Holding AS → AS Straen → Menne Holding 1 AS → Moredun Holding AS; Forus Areal Holding AS → AS Straen → Moredun Holding AS | 3,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Forus Areal Holding AS → Bjøbo AS → Esbor AS | 3,1 % | 984 002 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Forus Areal Holding AS → Bjøbo AS → Hebor AS | 2,9 % | 936 002 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Forus Areal Holding AS → Laboremus Industrier AS | 2,5 % | 800 381 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Forus Areal Holding AS → Romson Invest AS | 2 % | 639 998 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Forus Areal Holding AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Real Value AS; Forus Areal Holding AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Oro Gruppen AS → Real Value AS; Forus Areal Holding AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Real Value AS | 1,9 % | 616 267 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Forus Areal Holding AS → Jag Holding AS → Lag Holding AS | 1,9 % | 604 798 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Forus Areal Holding AS → Warbo AS | 1,8 % | 564 731 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Forus Areal Holding AS → Warbo AS | 1,8 % | 564 731 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 40 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 32 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 68 594 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 313 700 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i FORUS AREAL HOLDING AS økte med 42 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PROSJEKT C2 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MASKINVEIEN 30 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LURAMYRVEIEN 53 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GAMLE FORUSVEIEN 53 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KANNIKGATEN 17 SEKSJON 12 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AS HILLEVÅGSVEIEN 100 i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NEDRE STRANDGATE 23-25 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LAGERVEIEN 20 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KANALVEIEN 1 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LAGERVEIEN 24 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KANNIKGATEN 17 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LURAMYRVEIEN 51 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LAGERVEIEN 30 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GODESETDALEN 24 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GAMLE FORUSVEIEN 51 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GAMLE FORUSVEIEN 51B AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FABRIKKVEIEN 28 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GAMLE FORUSVEIEN 12C AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LAGERVEIEN 25 AS i 2025.
- FORUS AREAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GAMLE FORUSVEIEN 53B AS i 2025.
- AS STRAEN gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i EIENDOMSSPAR AS i 2025.
- AS STRAEN gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i VICTORIA EIENDOM AS i 2025.
- ANNIMA AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
- ANNIMA AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
- ANNIMA AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i FORUS AREAL HOLDING AS økte med 70 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- TJELTA EIENDOM AS gikk fra 50,2 % til 46,4 % av aksjene i NORDIC UNMANNED ASA i 2024.
- AS STRAEN gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i GCC GLOBAL CAR CARRIERS AS i 2024.
- ANNIMA AS gikk fra 14,6 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.