Anslag · inntektsår 2025
Purpose It AS
Org.nr. 934916042 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Purpose It AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 170 786 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 36 897 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Purpose It AS?
Purpose It AS eies til slutt av Petter Mannsverk Andresen (48 % gjennom Grønne Forsikringer AS → Emm Trading AS → Marchfirst Norway AS og Grønne Forsikringer AS → Marchfirst Norway AS og Grønne Forsikringer AS → Råtass Gruppen AS → Marchfirst Norway AS), Pål Musæus (12,7 % gjennom Grønne Forsikringer AS → Musæus Holding AS og Grønne Forsikringer AS → Råtass Gruppen AS → Musæus Holding AS og Råtass Gruppen AS → Musæus Holding AS), Nicolai Rasmussen (12,5 % gjennom Grønne Forsikringer AS → Råtass Gruppen AS og Råtass Gruppen AS), Else Amalie Berge Holm (6,2 % gjennom Grønne Forsikringer AS → AS Nordstrandshøiden Management → Eabh Invest AS og Grønne Forsikringer AS → Råtass Gruppen AS → AS Nordstrandshøiden Management → Eabh Invest AS og Råtass Gruppen AS → AS Nordstrandshøiden Management → Eabh Invest AS) og Marie Berge Holm Randem (6,2 % gjennom Grønne Forsikringer AS → AS Nordstrandshøiden Management → Imbh Invest AS og Grønne Forsikringer AS → Råtass Gruppen AS → AS Nordstrandshøiden Management → Imbh Invest AS og Råtass Gruppen AS → AS Nordstrandshøiden Management → Imbh Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Purpose It AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Petter Mannsverk Andresen gjennom Grønne Forsikringer AS → Emm Trading AS → Marchfirst Norway AS; Grønne Forsikringer AS → Marchfirst Norway AS; Grønne Forsikringer AS → Råtass Gruppen AS → Marchfirst Norway AS. Eier også aksjer i Scan-American Trading Co AS (50 %), Jevi AS (2,52 %), Essb AS (1,87 %), Nordic Tech Capital AS (0,87 %), Kragerø Golf AS (0,07 %) og 2 andre | 48 % | 81 898 kr | 0 kr |
| Pål Musæus gjennom Grønne Forsikringer AS → Musæus Holding AS; Grønne Forsikringer AS → Råtass Gruppen AS → Musæus Holding AS; Råtass Gruppen AS → Musæus Holding AS. Eier også aksjer i Fsys AS (0,02 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %), Tekna Holding ASA (under 0,01 %) | 12,7 % | 21 636 kr | 0 kr |
| Nicolai Rasmussen gjennom Grønne Forsikringer AS → Råtass Gruppen AS; Råtass Gruppen AS | 12,5 % | 21 280 kr | 0 kr |
| Else Amalie Berge Holm gjennom Grønne Forsikringer AS → AS Nordstrandshøiden Management → Eabh Invest AS; Grønne Forsikringer AS → Råtass Gruppen AS → AS Nordstrandshøiden Management → Eabh Invest AS; Råtass Gruppen AS → AS Nordstrandshøiden Management → Eabh Invest AS | 6,2 % | 10 610 kr | 0 kr |
| Marie Berge Holm Randem gjennom Grønne Forsikringer AS → AS Nordstrandshøiden Management → Imbh Invest AS; Grønne Forsikringer AS → Råtass Gruppen AS → AS Nordstrandshøiden Management → Imbh Invest AS; Råtass Gruppen AS → AS Nordstrandshøiden Management → Imbh Invest AS | 6,2 % | 10 610 kr | 0 kr |
| Yngve Kristiansen gjennom Grønne Forsikringer AS → Råtass Gruppen AS → Axcellera Holding AS; Råtass Gruppen AS → Axcellera Holding AS | 2,9 % | 4 988 kr | 0 kr |
| Lars Narum Nordby gjennom Råtass Gruppen AS → Narno AS; Narno AS. Eier også aksjer i Aneco AS (50 %), Nordic Tech Capital AS (0,35 %), Hunter Group ASA (under 0,01 %) | 2,5 % | 4 225 kr | 0 kr |
| Hans Anders Borgen gjennom Grønne Forsikringer AS → Spiralis AS. Eier også aksjer i Atea ASA (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %) | 2 % | 3 459 kr | 0 kr |
| Carl Andreas Holm gjennom Grønne Forsikringer AS → AS Nordstrandshøiden Management; Råtass Gruppen AS → AS Nordstrandshøiden Management; AS Nordstrandshøiden Management. Eier også aksjer i Gjevingbutikken AS (0,32 %), Comuniq AS (0,12 %) | 1,5 % | 2 579 kr | 0 kr |
| Karl Yngve Henrik Svensson gjennom Grønne Forsikringer AS → Ysv Holding AS; Råtass Gruppen AS → Ysv Holding AS. Eier også aksjer i Bewi ASA (under 0,01 %) | 1,4 % | 2 307 kr | 0 kr |
| DÜRR Holding Aps (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1 % | 1 761 kr | – |
| Erik Aass gjennom Råtass Gruppen AS. Eier også aksjer i Caval Forsikring AS (45 %), Jotun A/S (under 0,01 %) | 0,5 % | 868 kr | 0 kr |
| Steinar Nordengen gjennom Råtass Gruppen AS → Tananua AS. Eier også aksjer i Bing Holding AS (100 %), Gest Consult AS (100 %) | 0,3 % | 587 kr | 0 kr |
| Jørn Ernst gjennom Råtass Gruppen AS → Peak Merch AS → RMG Holding AS. Eier også aksjer i Norheims Holding AS (15 %), NRC Group ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 0,3 % | 501 kr | 0 kr |
| Jan Endresen gjennom Råtass Gruppen AS → Vilene Invest AS → Endresen Holding AS. Eier også aksjer i Sør-Øst Eiendom AS (19,05 %) | 0,2 % | 421 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 213 482 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 170 786 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i PURPOSE IT AS økte fra 300 000 til 363 750 i 2025, og 5 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 100 % til 10,3 % av aksjene i PURPOSE IT AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- RÅTASS GRUPPEN AS gikk fra 45,4 % til 6,9 % av aksjene i GRØNNE FORSIKRINGER AS i 2025.
- MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 100 % til 10,3 % av aksjene i PURPOSE IT AS i 2025.
- MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 10,1 % til 0 % av aksjene i RAVEN CYBER INTELLIGENCE SOLUTIONS AS i 2025.
- MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 6,6 % til 4,2 % av aksjene i SKAAR OMSORG AS i 2025.
- MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 6,4 % til 4 % av aksjene i SOLICITU AS i 2025.
- AXCELLERA HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (535 048 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (891 300 kr).
- AXCELLERA HOLDING AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (815 196 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,8 mill. kr).
- Finansinntektene i AXCELLERA HOLDING AS steg fra 529 kr i 2023 til 1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.