Anslag · inntektsår 2025
LNS Holding Company AS
Org.nr. 934870735 · AS · Bygging av broer og tunneler · Andøy
Aksjene i LNS Holding Company AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 4,7 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 467,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med LNS Holding Company AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 174 279 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 448,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4,9 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 5,1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier LNS Holding Company AS?
LNS Holding Company AS eies til slutt av Frode Michal Nilsen (28,9 % gjennom LNS Holding AS → Tuncomp AS), Ståle Malvin Nilsen (21,9 % gjennom LNS Holding AS → Malmat Invest AS), Ørjan Stener Nilsen (15,8 % gjennom LNS Holding AS → Øsn Invest AS), Beate Astrid Bø Nilsen (13,4 % gjennom LNS Holding AS → BBN Invest AS) og Kristian Arne Adolfsen (7,8 % gjennom LNS Holding AS → Hi Capital AS → Hospitality Invest AS → Klevenstern AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av LNS Holding Company AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Frode Michal Nilsen gjennom LNS Holding AS → Tuncomp AS. Eier også aksjer i Rana Gruber AS (0,05 %) | 28,9 % | 135 mill. kr | 1,4 mill. kr |
| Ståle Malvin Nilsen gjennom LNS Holding AS → Malmat Invest AS | 21,9 % | 102,3 mill. kr | 1,1 mill. kr |
| Ørjan Stener Nilsen gjennom LNS Holding AS → Øsn Invest AS. Eier også aksjer i Nordic Unmanned ASA (0,81 %) | 15,8 % | 73,8 mill. kr | 773 933 kr |
| Beate Astrid Bø Nilsen gjennom LNS Holding AS → BBN Invest AS. Eier også aksjer i Norskin Materials AS (0,45 %) | 13,4 % | 62,6 mill. kr | 650 219 kr |
| Kristian Arne Adolfsen gjennom LNS Holding AS → Hi Capital AS → Hospitality Invest AS → Klevenstern AS. Eier også aksjer i Totalentreprise AS (100 %), Oslo Corporate Holding AS (13 %) | 7,8 % | 36,4 mill. kr | 362 462 kr |
| Roger Adolfsen gjennom LNS Holding AS → Hi Capital AS → Hospitality Invest AS → Mecca Invest AS. Eier også aksjer i Oslo Corporate Holding AS (13 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %) | 7,8 % | 36,4 mill. kr | 362 402 kr |
| Abros Invest AB gjennom LNS Holding AS → Hi Capital AS → Hospitality Invest AS | 3,1 % | 14,5 mill. kr | – |
| Personlig eier gjennom LNS Holding AS → Hi Capital AS → Hospitality Invest AS → Kronhjorten AS | 0,2 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 584 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 467,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 4,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5,1 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- LNS HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i ARCTIC GRAPHITE AS i 2025.
- HI CAPITAL AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STEY NORDICS AS i 2025.
- HI CAPITAL AS gikk fra 18,5 % til 0 % av aksjene i MINING AS i 2025.
- HI CAPITAL AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i NORLANDIA HOLDING AS i 2025.
- HI CAPITAL AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i SEMINE AS i 2025.
- HI CAPITAL AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i RANA GRUBER ASA i 2025.
- HOSPITALITY INVEST AS gikk fra 33 % til 0 % av aksjene i OTIGA GROUP AS i 2025.
- HOSPITALITY INVEST AS gikk fra 30,1 % til 0 % av aksjene i VOSS RESORT AS i 2025.
- Finansinntektene i LNS HOLDING AS steg fra 52 000 kr i 2023 til 88,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LNS HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LEONHARD NILSEN & SØNNER - EIENDOM AS i 2024.
- HI CAPITAL AS gikk fra 70,2 % til 18,7 % av aksjene i B-G ENTREPRENØR AS i 2024.
- HI CAPITAL AS gikk fra 6,1 % til 1,2 % av aksjene i SEMINE AS i 2024.
- HI CAPITAL AS gikk fra 3 % til 1,1 % av aksjene i RANA GRUBER ASA i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Abros Invest AB
- Eierandel i: Leonhard Nilsen & Sønner - Eiendom AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.