Anslag · inntektsår 2025
LV-Holding AS
Org.nr. 934865464 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Bærum
Aksjene i LV-Holding AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 53 661 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med LV-Holding AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 644 944 kr. Bankinnskuddene økte med 4,1 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 6 500 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 569 616 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier LV-Holding AS?
LV-Holding AS eies til slutt av Harald Meling Dobloug (54,6 % gjennom H. M. Dobloug Holding AS), Aryan Naqid (14,5 % gjennom Async Holding AS), Lise Jensen Ytreland (9,1 % gjennom Nitten Holding AS), Hallvard Bergfinn Flatland (4,3 % gjennom Euro TV AS) og Michael Kumar (3,4 % gjennom Michael Kumar Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av LV-Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Harald Meling Dobloug gjennom H. M. Dobloug Holding AS. Eier også aksjer i Lille Flatland AS (50 %), Agilyx ASA (under 0,01 %), Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %) | 54,6 % | 29 294 kr | 0 kr |
| Aryan Naqid gjennom Async Holding AS | 14,5 % | 7 758 kr | 0 kr |
| Lise Jensen Ytreland gjennom Nitten Holding AS | 9,1 % | 4 866 kr | 0 kr |
| Hallvard Bergfinn Flatland gjennom Euro TV AS. Eier også aksjer i Radio Vest Telemark AS (0,89 %), Klassekampen AS (under 0,01 %) | 4,3 % | 2 283 kr | 0 kr |
| Michael Kumar gjennom Michael Kumar Holding AS | 3,4 % | 1 845 kr | 0 kr |
| MP Pensjon PK | 2 % | 1 051 kr | – |
| Roy Oddvar Myklebust gjennom Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Lamholmane AS. Eier også aksjer i Havik AS (100 %), Urøy AS (100 %), Skjolnes AS (100 %), Lamca AS (100 %), Norsund AS (66,67 %) og 4 andre | 1,7 % | 898 kr | 0 kr |
| Simen Hellesvik Abel Engh gjennom Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS → Responsiv Kapital i AS; Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS → Kilen AS → Sian Invest AS → Salvatio Invest AS. Eier også aksjer i Storsvingen Multi-Strategy AS (34 %), TGS ASA (under 0,01 %) | 1 % | 518 kr | 0 kr |
| Ketil Sandhaug gjennom Mustang Capital AS → Mustang Holding AS. Eier også aksjer i Bloksberg Invest AS (100 %), Entra ASA (under 0,01 %), Polaris Media ASA (under 0,01 %), Arendals Fossekompani ASA (under 0,01 %), Gyldendal ASA (under 0,01 %) og 36 andre | 0,9 % | 507 kr | 0 kr |
| Bjørn Stray gjennom Firecon AS. Eier også aksjer i Aqualis ASA (4,89 %), KRB Capital AS (3,57 %), Ledidi AS (2,77 %), Startuplab Founders Fund Iii AS (2,12 %), Startuplab Founders Fund Iv AS (0,67 %) og 2 andre | 0,9 % | 488 kr | 0 kr |
| Christian Gruner Sundt gjennom Sundt AS → CGS Holding AS. Eier også aksjer i Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %) | 0,8 % | 408 kr | 0 kr |
| Else Helene Sundt gjennom Sundt AS → Helene Sundt AS. Eier også aksjer i Vestfjorden Vann og Avløp AS (0,33 %) | 0,8 % | 408 kr | 0 kr |
| Arild Abel Engh gjennom Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS. Eier også aksjer i Arjo AS (50 %), Ae Finans AS (40 %), Em Holding AS (26,15 %), Abel Consult AS (10 %), Abg Sundal Collier Holding ASA (0,29 %) og 4 andre | 0,7 % | 379 kr | 0 kr |
| Ingelin Kristin Nord gjennom Nord AS. Eier også aksjer i Akastor ASA (under 0,01 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) | 0,5 % | 290 kr | 0 kr |
| Sølve Øystein Nord gjennom Nord AS. Eier også aksjer i Tyren Invest AS (100 %) | 0,5 % | 290 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 67 076 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 53 661 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i LV-HOLDING AS økte med 638 483 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i LV-HOLDING AS steg fra 50 kr i 2024 til 7,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SCHIBSTED TILVÄXTMEDIER AB gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i LV-HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- H. M. DOBLOUG HOLDING AS gikk fra 12,3 % til 3,3 % av aksjene i LIVITY AS i 2025.
- EURO TV AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (28,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−758 959 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (26,1 mill. kr).
- EURO TV AS gikk fra 22,2 % til 0 % av aksjene i NORDICSTORIES AS i 2025.
- EURO TV AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i DILUVIUM AS i 2025.
- MELESIO HOLDING AS gikk fra 96,2 % til 94,9 % av aksjene i MELESIO EQUITY AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: MP Pensjon PK
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.