Anslag · inntektsår 2025
Xrig Technology AS
Org.nr. 934842227 · AS · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Gjesdal
Aksjene i Xrig Technology AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 240 000 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Xrig Technology AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 897 451 kr. Bankinnskuddene økte med 1,2 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 2 249 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 957 961 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Xrig Technology AS?
Xrig Technology AS eies til slutt av Stig Erling Bakke (18,9 % gjennom X-Rig AS → Motorteknikk AS), Ruben Øvrebø (15 % gjennom R.Øvrebø AS), Anne Lene Heradstveit Langeland (14,5 % gjennom X-Rig AS → Enzo AS), Øyvind Hansen Heradstveit (14,5 % gjennom X-Rig AS → Enzo AS) og Eirik Gunnar Djuve (14,1 % gjennom X-Rig AS → E Holding AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Xrig Technology AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Stig Erling Bakke gjennom X-Rig AS → Motorteknikk AS. Eier også aksjer i Li Hyttekomfort AS (1,17 %) | 18,9 % | 45 265 kr | 0 kr |
| Ruben Øvrebø gjennom R.Øvrebø AS. Eier også aksjer i Mowi ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 15 % | 36 000 kr | 0 kr |
| Anne Lene Heradstveit Langeland gjennom X-Rig AS → Enzo AS | 14,5 % | 34 752 kr | 0 kr |
| Øyvind Hansen Heradstveit gjennom X-Rig AS → Enzo AS | 14,5 % | 34 752 kr | 0 kr |
| Eirik Gunnar Djuve gjennom X-Rig AS → E Holding AS | 14,1 % | 33 936 kr | 0 kr |
| Rune Bakke gjennom X-Rig AS → Motorteknikk AS. Eier også aksjer i Gearhead Events AS (45 %) | 6,2 % | 14 960 kr | 0 kr |
| Jan Helge Gyland | 5 % | 12 000 kr | 0 kr |
| Elin Bakke Ree gjennom X-Rig AS → Motorteknikk AS. Eier også aksjer i Bakke Ree Invest AS (50 %), Energyx AS (6,79 %), Vend Marketplaces ASA (under 0,01 %) | 3,1 % | 7 447 kr | 0 kr |
| Monika Bakke Malmin gjennom X-Rig AS → Motorteknikk AS. Eier også aksjer i Malmin Invest AS (50 %) | 3,1 % | 7 447 kr | 0 kr |
| Kjetil Nesse gjennom X-Rig AS. Eier også aksjer i Hundvaag Holding AS (100 %), Precise Prediction Holding AS (0,11 %) | 2 % | 4 800 kr | 0 kr |
| Martin Ask gjennom X-Rig AS | 2 % | 4 800 kr | 0 kr |
| Christer Djuve gjennom X-Rig AS → C Holding AS | 1,6 % | 3 840 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 300 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 240 000 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MOTORTEKNIKK AS falt med 5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i ENZO AS steg fra 751 919 kr i 2024 til 9,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ENZO AS gikk fra 15,2 % til 0 % av aksjene i KANALARMEN 22 AS i 2025.
- ENZO AS gikk fra 9,9 % til 0 % av aksjene i FOURPHASE HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i E HOLDING AS steg fra 2,4 mill. kr i 2024 til 7,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i C HOLDING AS falt med 12,6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.