Anslag · inntektsår 2025
Lia 12 AS
Org.nr. 934778847 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Alver
Aksjene i Lia 12 AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 19 373 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Lia 12 AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 54 740 kr, mest med nye penger fra eierne (87 628 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Lia 12 AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 54 740 kr. Bankinnskuddene falt med 6 830 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 63 165 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lia 12 AS?
Lia 12 AS eies til slutt av Torbjørn Vedå (34,2 % gjennom Galteråsen Næringspark AS → Vandring AS), Jogeir Romarheim (19 % gjennom Galteråsen Næringspark AS → Mundalsberget AS → Gladihaug AS), Asle Romarheim (8 % gjennom Galteråsen Næringspark AS → Romarheim AS → Aroma Vekst AS), Kåre Romarheim (8 % gjennom Galteråsen Næringspark AS → Romarheim AS → Krom Holding AS) og Trygve Andås (8 % gjennom Galteråsen Næringspark AS → Romarheim AS → Tran Vekst AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lia 12 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Torbjørn Vedå gjennom Galteråsen Næringspark AS → Vandring AS | 34,2 % | 6 625 kr | 0 kr |
| Jogeir Romarheim gjennom Galteråsen Næringspark AS → Mundalsberget AS → Gladihaug AS | 19 % | 3 681 kr | 0 kr |
| Asle Romarheim gjennom Galteråsen Næringspark AS → Romarheim AS → Aroma Vekst AS | 8 % | 1 553 kr | 0 kr |
| Kåre Romarheim gjennom Galteråsen Næringspark AS → Romarheim AS → Krom Holding AS | 8 % | 1 553 kr | 0 kr |
| Trygve Andås gjennom Galteråsen Næringspark AS → Romarheim AS → Tran Vekst AS | 8 % | 1 544 kr | 0 kr |
| Njål Sævik gjennom Galteråsen Næringspark AS → Mundalsberget AS → Havila Holding AS → Emini Invest AS. Eier også aksjer i Njål Invest AS (100 %), Fjord Defence Group ASA (0,01 %), Ulstein Group ASA (under 0,01 %), Endúr ASA (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %) | 5,7 % | 1 104 kr | 0 kr |
| Vegard Sævik gjennom Galteråsen Næringspark AS → Mundalsberget AS → Havila Holding AS → Innidimman AS. Eier også aksjer i Grieg Seafood ASA (under 0,01 %), Endúr ASA (under 0,01 %) | 5,7 % | 1 104 kr | 0 kr |
| Hege Sævik Rabben gjennom Galteråsen Næringspark AS → Mundalsberget AS → Havila Holding AS → HSR Invest AS | 4,6 % | 883 kr | 0 kr |
| Runar Vedå gjennom Galteråsen Næringspark AS → Vandring AS. Eier også aksjer i Hauge Aqua AS (0,15 %), Ovum AS (0,11 %), Pci Biotech Holding ASA (under 0,01 %), Thor Medical ASA (under 0,01 %), Havila Shipping ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 3,8 % | 736 kr | 0 kr |
| Per Rolf Sævik gjennom Galteråsen Næringspark AS → Mundalsberget AS → Havila Holding AS → Pison AS. Eier også aksjer i TV12 Norge Holding AS (20 %), Havgapet AS (7,57 %), Helgøy Gartneri AS (5 %), Bonheur ASA (under 0,01 %) | 1,9 % | 368 kr | 0 kr |
| Are Rabben gjennom Galteråsen Næringspark AS → Mundalsberget AS → Havila Holding AS → HSR Invest AS | 0,6 % | 110 kr | 0 kr |
| Eirin Rabben Mangfeldt gjennom Galteråsen Næringspark AS → Mundalsberget AS → Havila Holding AS → HSR Invest AS | 0,6 % | 110 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 24 216 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 19 373 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- GALTERÅSEN NÆRINGSPARK AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−1,9 mill. kr).
- GALTERÅSEN NÆRINGSPARK AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GNO 2 AS i 2025.
- GALTERÅSEN NÆRINGSPARK AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GNO 7 AS i 2025.
- VANDRING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GNO 3 AS i 2025.
- Finansinntektene i ROMARHEIM AS steg fra 4,4 mill. kr i 2024 til 84,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ROMARHEIM AS gikk fra 92 % til 0 % av aksjene i ESPEVOLL NÆRINGSPARK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i GALTERÅSEN NÆRINGSPARK AS økte med 11,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i GALTERÅSEN NÆRINGSPARK AS steg fra 511 kr i 2023 til 6,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GALTERÅSEN NÆRINGSPARK AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GALTERÅSEN NÆRINGSOMRÅDE AS i 2024.
- MUNDALSBERGET AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MUNDALSBERGET AS økte med 3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MUNDALSBERGET AS gikk fra 33,5 % til 16,7 % av aksjene i HEAD ENERGY INTROCON AS i 2024.
- ROMARHEIM AS gikk fra 100 % til 67 % av aksjene i FLØSSVIKA UTVIKLING AS i 2024.
- Finansinntektene i GLADIHAUG AS steg fra 0 kr i 2023 til 2,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i HAVILA HOLDING AS steg fra 116,4 mill. kr i 2023 til 3,7 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.