Anslag · inntektsår 2025
Svalinn Rental AS
Org.nr. 934540840 · AS · Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted · Bergen
Aksjene i Svalinn Rental AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24 000 kr, regnet fra regnskapet.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 24 000 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Svalinn Rental AS?
Svalinn Rental AS eies til slutt av Personlig eier A (23,1 % gjennom Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Hegland AS), Personlig eier B (23,1 % gjennom Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Nice AS), Personlig eier C (23,1 % gjennom Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Pyttsan AS), Personlig eier D (8 % gjennom Svalinn Holding AS) og Personlig eier E (8 % gjennom Svalinn Holding AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Svalinn Rental AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Hegland AS | 23,1 % | 5 548 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Nice AS | 23,1 % | 5 548 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Pyttsan AS | 23,1 % | 5 548 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Svalinn Holding AS | 8 % | 1 920 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Svalinn Holding AS | 8 % | 1 920 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Svalinn Holding AS → Stenrød Invest AS | 4 % | 960 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Garnes AS | 2,1 % | 515 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Svalinn Holding AS | 2 % | 480 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Svalinn Holding AS → Tor Arne Lia AS | 2 % | 480 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Svalinn Holding AS | 1 % | 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Svalinn Holding AS | 1 % | 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Svalinn Holding AS | 1 % | 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Svalinn Holding AS | 1 % | 240 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Svalinn Holding AS | 0,5 % | 120 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 30 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 24 000 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SVALINN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SVALINN RENTAL AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SVALINN HOLDING AS delte anslagsvis ut 6,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (44,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (44,6 mill. kr).
- Finansinntektene i SVALINN HOLDING AS steg fra 1 mill. kr i 2024 til 9,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HEGLAND AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17,4 mill. kr).
- PYTTSAN AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (23,8 mill. kr).
- SVALINN HOLDING AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i SVALINN HOLDING AS i 2024.
- HEGLAND AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (17 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,7 mill. kr).
- PYTTSAN AS delte anslagsvis ut 13 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.