Anslag · inntektsår 2025
Regnskapstjenester Asker AS
Org.nr. 934418425 · AS · Regnskapsføring og bokføring · Asker
Aksjene i Regnskapstjenester Asker AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 18 287 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Regnskapstjenester Asker AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 85 875 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 32 495 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Regnskapstjenester Asker AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 85 875 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 86 987 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Regnskapstjenester Asker AS?
Regnskapstjenester Asker AS eies til slutt av Personlig eier A (25,3 % gjennom Exio AS og direkte), Personlig eier B (18,5 % gjennom Exio AS → Emca AS), Personlig eier C (11,8 % gjennom Exio AS → Afr Invest AS), Personlig eier D (11,8 % gjennom Exio AS → LÜHR Invest AS) og Personlig eier E (11,8 % gjennom Exio AS → Mact AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Regnskapstjenester Asker AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Exio AS; direkte | 25,3 % | 4 625 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Exio AS → Emca AS | 18,5 % | 3 374 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Exio AS → Afr Invest AS | 11,8 % | 2 157 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Exio AS → LÜHR Invest AS | 11,8 % | 2 157 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Exio AS → Mact AS | 11,8 % | 2 157 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Exio AS → Avanzus AS | 10 % | 1 833 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Exio AS | 3,2 % | 593 kr | 0 kr |
| Nemvi AS gjennom Exio AS | 3,2 % | 580 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Exio AS → Maxmelzer AS | 1,2 % | 221 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Exio AS → WTF Invest AS | 0,7 % | 135 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Exio AS → Avanzus AS | 0,6 % | 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Exio AS → Avanzus AS | 0,6 % | 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Exio AS → Avanzus AS | 0,6 % | 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Exio AS → Justdoit AS | 0,4 % | 77 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Exio AS → Maxmelzer AS | 0,2 % | 28 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 22 859 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 18 287 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i EXIO AS økte med 24,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EMCA AS delte anslagsvis ut 500 001 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (429 666 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,4 mill. kr).
- EMCA AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr).
- EMCA AS gikk fra 50 % til 33,3 % av aksjene i EXIO INVEST AS i 2024.
- EMCA AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i KAJSAS AS i 2024.
- MACT AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (519 958 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr).
- MACT AS gikk fra 50 % til 33,3 % av aksjene i EXIO INVEST AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Nemvi AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.