Anslag · inntektsår 2025
Uttrykk AS
Org.nr. 934178890 · AS · Fotografvirksomhet · Oslo
Aksjene i Uttrykk AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 79 789 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Uttrykk AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 106 683 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Uttrykk AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 106 683 kr. Bankinnskuddene falt med 116 857 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Uttrykk AS?
Uttrykk AS eies til slutt av Sony DMG Music Entertainm Intl LTD (28,3 % gjennom Nora Collective AS → Sony Music Entertainment Norway AS), Personlig eier A (15 %), Personlig eier B (15 %), Personlig eier C (12,4 % gjennom Nora Collective AS → Bedriften AS) og Personlig eier D (9,5 % gjennom Nora Collective AS → Standnes Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Uttrykk AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Sony DMG Music Entertainm Intl LTD gjennom Nora Collective AS → Sony Music Entertainment Norway AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 28,3 % | 22 566 kr | – |
| Personlig eier A | 15 % | 11 968 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 15 % | 11 968 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Nora Collective AS → Bedriften AS | 12,4 % | 9 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Nora Collective AS → Standnes Invest AS | 9,5 % | 7 611 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Nora Collective AS → Damu AS | 7,1 % | 5 636 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Nora Collective AS | 2,4 % | 1 884 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Nora Collective AS → Arif Murakami AS | 2,4 % | 1 882 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Nora Collective AS | 2,2 % | 1 741 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Nora Collective AS | 2,2 % | 1 741 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Nora Collective AS → Stig Jobs AS | 2,2 % | 1 739 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Nora Collective AS → Spaze AS | 0,7 % | 563 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Nora Collective AS → Spaze AS | 0,7 % | 563 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 99 736 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 79 789 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- NORA COLLECTIVE AS gikk fra 87,5 % til 70 % av aksjene i UTTRYKK AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NORA COLLECTIVE AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (60 500 kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (595 005 kr).
- NORA COLLECTIVE AS gikk fra 87,5 % til 70 % av aksjene i UTTRYKK AS i 2025.
- NORA COLLECTIVE AS gikk fra 18,3 % til 1 % av aksjene i NORA COLLECTIVE AS i 2025.
- BEDRIFTEN AS gikk fra 33,3 % til 25 % av aksjene i COLLECTIVE HOLDING AS i 2025.
- STANDNES INVEST AS gikk fra 33,3 % til 25 % av aksjene i COLLECTIVE HOLDING AS i 2025.
- DAMU AS gikk fra 33,3 % til 25 % av aksjene i COLLECTIVE HOLDING AS i 2025.
- NORA COLLECTIVE AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (310 500 kr) pluss årsresultatet 2024 (858 481 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (60 500 kr).
- NORA COLLECTIVE AS gikk fra 100 % til 25 % av aksjene i NORA PROFILES AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.