Anslag · inntektsår 2025
Sporty Group AS
Org.nr. 934159470 · AS · Treningssentervirksomhet · Bergen
Aksjene i Sporty Group AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 19 544 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sporty Group AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 424,6 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (424,6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Sporty Group AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 424,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 516,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 5,6 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sporty Group AS?
Sporty Group AS eies til slutt av Sporty Topco AB (68,8 % gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS), Personlig eier A (25,6 % gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Styrke Holding AS), Personlig eier B (1,4 % gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Esuk Holding AS), Personlig eier C (1 % gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Ben Va Holding AS) og Personlig eier D (0,9 % gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Taipan Invest AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sporty Group AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Sporty Topco AB gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 68,8 % | 13 456 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Styrke Holding AS | 25,6 % | 5 004 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Esuk Holding AS | 1,4 % | 273 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Ben Va Holding AS | 1 % | 195 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Taipan Invest AS | 0,9 % | 175 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Greivin Holding AS | 0,8 % | 159 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Greivin Holding AS | 0,4 % | 80 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Ahe Helse AS | 0,3 % | 58 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Mojo Adventures AS | 0,3 % | 58 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Gunnerside AS | 0,2 % | 48 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sporty Bidco AS → Sporty Holdco AS → Noble House Invest AS | 0,2 % | 39 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 24 430 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 19 544 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SPORTY GROUP AS økte med 424,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- TEMDA HOLDING AS gikk fra 66 % til 0 % av aksjene i SPORTY GROUP AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- STYRKE HOLDING AS gikk fra 29,6 % til 0 % av aksjene i SPORTY GROUP AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ESUK HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 0 % av aksjene i SPORTY GROUP AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i STYRKE HOLDING AS steg fra 8,9 mill. kr i 2024 til 245,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STYRKE HOLDING AS gikk fra 29,6 % til 0 % av aksjene i SPORTY GROUP AS i 2025.
- STYRKE HOLDING AS gikk fra 29,6 % til 0 % av aksjene i SPORTY HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i ESUK HOLDING AS steg fra 3 mill. kr i 2024 til 25,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ESUK HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 0 % av aksjene i SPORTY HOLDING AS i 2025.
- ESUK HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 0 % av aksjene i SPORTY GROUP AS i 2025.
- GREIVIN HOLDING AS delte anslagsvis ut 13,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (25,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (24,1 mill. kr).
- Finansinntektene i GREIVIN HOLDING AS steg fra 4,3 mill. kr i 2024 til 27,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GREIVIN HOLDING AS gikk fra 8 % til 0 % av aksjene i HAAKONSVERNVEIEN 61 AS i 2025.
- BEN VA HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−631 252 kr) pluss årsresultatet 2025 (16,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,7 mill. kr).
- Finansinntektene i BEN VA HOLDING AS steg fra 41 034 kr i 2024 til 16,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ESUK HOLDING AS delte anslagsvis ut 13,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.