Anslag · inntektsår 2025
Camar Invest Nog AS
Org.nr. 934149971 · AS · Engroshandel med andre husholdningsvarer · Stavanger
Aksjene i Camar Invest Nog AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 498 201 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 58,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Camar Invest Nog AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 49 153 kr. Bankinnskuddene økte med 4 516 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 56,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 578 790 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 608 652 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Camar Invest Nog AS?
Camar Invest Nog AS eies til slutt av Personlig eier A (23,9 % gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Camar Holding AS), Personlig eier B (22,4 % gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Silco AS), Personlig eier C (22,4 % gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Sincap AS), Personlig eier D (22,4 % gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Stifi AS) og Personlig eier E (8,5 % gjennom Manta Ray AS → Siestre Invest AS), og 1 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Camar Invest Nog AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Camar Holding AS | 23,9 % | 14,1 mill. kr | 123 050 kr |
| Personlig eier B gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Silco AS | 22,4 % | 13,2 mill. kr | 114 227 kr |
| Personlig eier C gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Sincap AS | 22,4 % | 13,2 mill. kr | 114 227 kr |
| Personlig eier D gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Stifi AS | 22,4 % | 13,2 mill. kr | 114 227 kr |
| Personlig eier E gjennom Manta Ray AS → Siestre Invest AS | 8,5 % | 5 mill. kr | 32 470 kr |
| Personlig eier F gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Camar Holding AS | 0,3 % | 193 762 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 73,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 58,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 498 201 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 608 652 kr
Hendelser i eierkjeden
- CAMAR INVEST AS delte anslagsvis ut 36,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (21,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (54,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (39,6 mill. kr).
- CAMAR INVEST AS gikk fra 100 % til 92,7 % av aksjene i SØKK AS i 2025.
- CAMAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 25,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (58,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (31 mill. kr).
- SILCO AS delte anslagsvis ut 15,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (60,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (54,7 mill. kr).
- Finansinntektene i CAMAR INVEST AS steg fra 6,2 mill. kr i 2023 til 163,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CAMAR INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NORDIC OUTDOOR AS i 2024.
- CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
- SILCO AS delte anslagsvis ut 23 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (71,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (60,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Nog Topco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.